Javier Tebas, prezes LaLigi, powiedział w czwartek, że odejście Argentyńczyka Leo Messiego z Barcelony i hiszpańskiej ligi było „trochę traumatyczne” i ironicznie powiedział, że kataloński klub ma „bardzo inteligentnych ludzi podejmujących decyzje, ostatnie decyzje to pokazują. Robią to na pokaz ”.

Tebas przeanalizował „historyczną i wyjątkową” umowę osiągniętą w ramach projektu „Liga Impulso” wraz z międzynarodowym funduszem inwestycyjnym CVC, w którym wyróżniają się Real Madryt, Barcelona i Athletic Club de Bilbao.

„Barcelona miała prawo do 275 milionów euro z tej umowy, ale Barcelona ma bardzo inteligentnych ludzi podejmujących decyzje, ostatnie deczyje to pokazują” – ironicznie powiedział prezes LaLigi, który żałował odejścia z LaLiga i Barcelony z Argentyńczyka Leo Messiego.

„Nie znam ‘liczb’ Barcelony, ale z tymi 15% przy akceptacji tego rodzaju finansowania mieliby prawie 40 milionów, które pomogłyby jej mieć bardziej konkurencyjny skład, z Messim lub innym piłkarzem ”- powiedział Tebas w prasie konferencyjnej.

„Widać, że zawsze chcemy być jak najlepsi w lidze hiszpańskiej. Neymar odszedł, Cristiano odszedł, a teraz odszedł Messi. To był dość traumatyczny wyjazd, ponieważ przez miesiąc wszystko szło dobrze, a po południu temat upadł. Boli nas to, że Messi odchodzi, ale ciężko pracowaliśmy, aby wartość naszych praw nie spadła – powiedział.

„Barcelona ma wygenerowany dług i straty z zeszłego sezonu” – skomentował.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.