Poniżej prezentujemy zapis konferencji prasowej Ronalda Koemana, który odpowiadał na pytania dziennikarzy w przeddzień meczu z Realem Sociedad.

”Ansu wraca do zdrowia, zrobił wiele kroków do przodu. Jeśli wszystko będzie przebiegać pomyślnie to za 2-3 tygodnie powinien trenować z resztą zespołu. Po przerwie na mecze reprezentacji powinien wrócić do gry.”

”Wiele oczekuje od Memphisa, znamy się dobrze z reprezentacji. Podobnie wiele oczekuje od Griezmanna, musi pojść naprzód. Teraz ma okazję grać na podobnej pozycji co Leo, wydaje mi się, że jest to dla niego korzystne.”

”Jestem przekonany, że ten zespół będzie cieszył kibiców. Za nami bardzo dobry presezon, od jutra nie ma żadnych wymówek.”

”Frenkie dobrze przeracował ostatnie dni i będzie jutro dostępny.”

Problemy w ataku ”Ciągle kontuzjowani są Fati, Aguero i Dembele, Coutinho. Rozmawialiśmy z klubem o transferze napastnika, który wzmocniłby konkurencję. Wszystko zależy od klubu i sytuacji w jakiej się znajduje.”

”Znamy syutację ekonomiczną z jaką mierzy się klub. Musimy być zadowoleni z postawy Pique, Busquetsa, Roberta i Alby, którzy ofiarują pomoc klubowi. Udowadniają, że są ludźmi, którzy kochają nasz klub.”

Czy tacy piłkarze jak Umtiti, Coutinho, Griezmann i inni powinni obniżyćswoje pensje? ”To ciężkie pytanie, decyzje należą do prezydenta, nie mogę odnosić się na ten temat.”

”Gavi jest dostępny, nosi ochronną maskę.”

”To oczywiste, że wiele mówiło się o Leo, ale jest najlepszym piłkarzem na świecie. Musimy skupić się na obecnej sytuacji i zdać sobie sprawę z faktu, że są tu obecni również inni piłkarze, nasza kadra jest silna. Jeśli po kontuzjach powrócą pozostali piłkarze to będziemy jeszcze silniejsi.”

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.