FC Barcelona na inaugurację rozgrywek La Liga w sezonie 2021/22 pokonała przed własną publicznością Real Sociedad 4:2 po bramkach: Gerarda Pique, Martina Braithwaite’a (x2) i Sergi Roberto.

Podopieczni Ronalda Koemana od pierwszej minuty starali się narzucić swój styl gry i szło im to bardzo dobrze. Barcelona już w pierwszych minutach oddała kilka grożnych strzałów na bramkę Remiro, jednak nie były one skuteczne.

W 19′ minucie z rzutu wolnego centrę w pole karne wykonaną przez Memphisa świetnie wykorzystał Pique, który strzałem z głowy dał prowadzenie Barcelonie. Bramka Pique smakowała kibicom klubu podwójnie ze względu na fakt, że jego obniżenie pensji pomogło zarejestrować takich piłkarzy jak: Depay, Garcia i Manaj.

W 24′ minucie na wślizgu bramkę zdobyć próbował Depay, jednak zabrakło już miejsca na oddanie strzału, który mógłby podwyższyć prowadzenie. Jeszcze przed przerwą bramkęna 2:0 po dośrodkowaniu Frenkiego de Jonga zosbył Martin Braithwaite dzięki czemu zespół w znakomitych nastrojach schodził na przerwę.

Kilka bardzo dobrych odbiorów w pierwszej połowie zantoował Eric Garcia, który starał się również będąc przy piłce dogrywać dobre piłki do wyżej ustawionych kolegów z zespołu.

W 59′ minucie Barcelona podwyższyła na 3:0, po bardzo dobrej akcji zapoczątkowanej przez Memphisa, Alba dograł piłkę w pole karne, gdzie mocnym strzałem Martin kolejny raz wpisał się na listę strzelców.

Barca w drugiej fazie drugiej połowy nieco się cofnęła co nie było dobrym ruchem, ponieważ rywale zdołali wbić nam dwie bramki. Ostatecznie Blaugranie udało się zdobyć bramkę, która zabiła mecz, a jej autorem był Sergi Roberto, który wykorzystał podanie Braithwaite’a.

FC Barcelona: Neto, Pique, Garcia, Dest, Alba, Busquets, Pedri, Frenkie de Jong, Memphis, Braithwaite, Griezmann.

Ławka rezerwowych: Iñaki Peña, Arnau Tenas, Araujo, Riqui Puig, Manaj, Lenglet, Roberto, Emerson, Demir, Nico, Gavi, Balde.

Real Sociedad: Remiro, Zaldua, Aritz, Le Normand, Aihen, Zubimendi, Merino, Silva, Januzaj, Portu, Oyarzabal.

Ławka rezerwowych: Ayesa, Illarramendi, Guevara, Gorosabel, Barrenetxea, Bautista, Pacheco, Turrientes, Navarro, Lobete.