Poniżej prezentujemy zapis dzisiejszej konferencji prasowej Joana Laporty ⤵️

“Na samym początku przyjęcia sterów nad klubem musieliśmy skorzystać z pożyczki w wysokości 80 mln euro, aby uregulować wypłaty.”

“Musieliśmy na samym początku dokonać również kilku prac naprawczych na naszym stadionie, aby zapewnić naszym kibicom bezpieczeństwo. Wydaliśmy na te pracę 1,8 mln euro.”

“Zapewniali, że dbają o zdrowie socios, a na Camp Nou nie dokonali żadnych prac od 2019 roku, a byli tego świadomi.”

“Polityka transferowa poprzedniego zarządu była fatalna. Weterani otrzymywali długie kontrakty, a młodzi piłkarze bardzo krótkie. Nie doszło również do obniżenia płac przez poprzedni zarząd, kłamali.”

“Wielkie pieniądze otrzymywali również pośrednicy przy dokonywaniu transferów. Osoba odpowiedzialna za skauting w Ameryce Południowej otrzymała… 8 mln euro. Nie w taki sposób się zarządza.”

“Straty za poprzedni sezon wynoszą 481 mln euro. Wydatki na pensje wynoszą 103% naszych przychodów, patrząc na naszych rywali wypadamy fatalnie.”

“W przypadku Barçagate omijali kontroli wewnętrznej, dochodziło do dzielenia płatności.”

“List Bartomeu to szereg kłamstw, wczoraj pokazaliśmy, że Barça jest ponad wszystkimi.”

“Zarząd byłego prezesa Bartomeu jest odpowiedzialny za wszystko co działo się w klubie do 17 marca 2021 roku, nikt nie ucieknie od odpowiedzialności.”

“Na obecną chwilę zadłużenie klubu wynosi 1 350m €. Sytuacja gospodarcza i majątkowa jest niepokojąca, a finansowa fatalna.”

“Będziemy ciężko pracować, aby odwrócić sytuację gospodarczą. Wyzwanie jest ogromne, ale razem odniesiemy sukces. Kapitanowie powiedzieli mi, że pozostawia ostatnia kroplę krwi, aby ta nowa era przyniosła sukces.”

“Porozmawiamy również z innymi piłkarzami o obniżce płac.”

“Bartomeu w swoim liście wspominał o obniżce wynagrodzeń o 90 mln euro, jednak nikt z piłkarzy nie chciał z nim rozmawiać. Obniżki miały być tylko odroczeniem płatności.”

“Wspólnie z Goldman Sach podjęliśmy decyzję, że oferty dla Barça Corporate są nie do przyjęcia.”

“Chciałbym zadać pytanie Bartomeu jak sprzedaż Neymar źle wpłynęła na gospodarkę klubu i wizerunek klubu. Zgodził się na haniebny pakt z prokuraturą pogrążający klub, a oczyszczający imię jego i Rosella.”

“222 mln euro za Neymara roztrwonili z prędkością światła. “

“Nie mówili prawdy odnośnie projektu Espai Barça, stadion imieniem Johana Cruyffa nie kosztował 4, a 20 mln euro.”

“Bartomeu doprowadził klub do ruiny, w swoim liście próbował uciec od odpowiedzialności.”

“Dziękuję Piqué, nie każdy jest wstanie pokusić się o taki gest, aby zarejestrować nowych zawodników.”

“Mam nadzieję, że z pozostałymi kapitanami będzie podobnie. Negocjacje dobrze przebiegają, przyznaje rację Joediemu, kontaktowaliśmy się 24 maja.”

“Rejestracja Aguero będzie możliwa dzięki porozumieniu z innymi piłkarzami.”

“Otrzymaliśmy pięć propozycji na nowego sponsora na koszulkach.”

“Chciałem, aby Messi znaki pozostał, ale wydaje mi się, że podjąłem odpowiednią decyzję. Nie mieliśmy innej możliwości biorąc pod uwagę tragiczną sytuację w jakiej się znaleźliśmy.”

“Gospodarka klubu za kilka lat powinna się unormować.”

“Moje morale są pozytywne, a po wczorajszym spotkaniu jeszcze bardziej. Podjęliśmy decyzję, które musiały zapaść, tak jak w przypadku Leo, ciężka decyzja, ale nieunikniona.”

“Zrobiliśmy wszystko co było możliwe jeśli chodzi o zatrzymanie Messiego. Indywidualne szczegóły pozostawiam dla siebie że względu na szacunek, poufność, uznanie.”

“Nie biorę pod uwagę sprzedaży Ansu Fatiego dla poprawienia kondycji finansowej.”

“Postawimy na piłkarzy ze szkółki, transfery będą miały miejsce tylko w przypadku świetnych piłkarzy.”

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.