Guillem Jaime wraca do Barçy B, aby wzmocnić pozycję prawego obrońcy, pozycji która znacząco cierpi ze względu na napotkane kontuzje . Po sezonie w Castellón, który połączył z wypożyczeniem do Nàstiku de Tarragona, podpisał roczny kontrakt z Blaugraną do 2022 roku.

“Wrażenia są bardzo szczególne. Mogę wrócić do domu, gdzie chciałem być od dziecka. Mam całkowite DNA” – tłumaczył w wypowiedziach dla Barca TV. Guillem Jaime zapewnił, że najważniejsze będzie „dostosować się do grupy: dalej robić to, co się tutaj robi, starać się wygrywać, grać dobrze i zwracać uwagę na trenera starającego przekazać się swoją filozofię” .

Mimo 22 lat uważany jest za weterana, odkąd wylądował w Benjamin B i przeszedł wszystkie niższe kategorie młodzieżowe. „Postaram się pomóc wszystkim w tym, czego potrzebują, zarówno na boisku, jak i poza nim” – wyjaśnił.

Pomimo opuszczenia Barçy w zeszłym roku, jego pragnienie dotarcia do pierwszego zespołu pozostaje nienaruszone. „Nadal mam ten sam entuzjazm i ten sam cel, który ma być w stanie dostać się tam . ” Kontynuuje z tą samą ambicją i zapewnia, że „jeśli stworzymy dobrą grupę i dobrze zagramy, to przyjdą dobre wyniki i będziemy w stanie osiągnąć cel awansu” .

[sport/ foto: fcbarcelona]

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.