Sergi Roberto, trzeci kapitan FC Barcelony prowadzi rozmowy z zarządem odnośnie obniżki wynagrodzenia. Nowa umowa z klubem ma zawierać znacznie mniejsze zarobki oraz wydłużyć jego pobyt w Barcelonie, obecna umowa piłkarza kończy się w czerwcu 2022 roku.

Negocjacje są w toku, wszystko wskazuje na to, że przedłużenie umowy nastąpi jeszcze przed końcem miesiąca. Przedstawiciele piłkarza pracują nad nową umową, która wydłuży jego pobyt w klubie do 2024 roku.

Sergi Roberto, wzorem Gerarda Piqué, akceptuje obniżkę pensji i w ciągu najbliższych dwóch lat będzie miał kontrakt zgodny z potrzebami klubu. 

Kilka włoskich klubów z Serie A zapukało już do jego drzwi, miał również oferty z Premier League. Umowa z Manchesteru City leżała na stole w przypadku chęci opuszczenia Barçy, ponieważ jest piłkarzem, dla którego Pep Guardiola zawsze wykazywał swoje upodobanie.

Jego wszechstronność na boisku i predyspozycje, które zawsze pokazywał, by oddać się pomocy drużyny, są wysoko cenionymi czynnikami w piłce nożnej.

Sergi Roberto jest przekonany, że porozumienie zostanie osiągnięte i będzie kontynuował swój wkład w wyjątkowym sezonie ze względu na jego powrót do pomocy, pozycję, która pozwoliła mu dotrzeć do elity, jego gol przeciwko Realowi Sociedad pokazał, że zaczął z nową werwą.

[sport]

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.