Eric Garcia jest podekscytowany transferem do FC Barcelony. Zawodnik udzielił obszernego wywiadu dla Mundo Deportivo, gdzie odniósł się do wielu istotnych spraw związanych z Barçą.

“Jeśli przybywasz do Barcelony to wiesz, że jesteś obecny w klubie z którym musisz wygrać wszystko. To najlepszy klub na świecie.”

Czy styl Koemana jest podobny stylu Enrique i Guardioli?

“W pewnym sensie jest do nich podobny. Jest trenerem z jasnymi pomysłami i prosi zespół o grę w określony sposób. Jestem bardzo zadowolony z dotychczasowej współpracy.”

“Enrique i Guardiola są podobni do siebie. Starają się dobrze komunikować z zespołem i przekazywać im swoje wskazówki.”

Po zmianie prezydenta wiele mówiło się o cięciach płac, jak wyglądało to w twoim przypadku?

“Po zmianie prezydenta wszystkie negocjacje rozpoczęliśmy od nowa.”

Czy Barcelona jest wstanie rywalizować z angielskimi zespołami, a także PSG i Bayernem?

“Tak, oczywiście.”

“Musimy trzymać się naszego stylu ponieważ mamy bardzo dobry zespół. W szczególności musimy być cierpliwi. W pierwszych meczach musimy uzyskiwać satysfakcjonujące wyniki to pozwoli nam zyskać pewność siebie.”

Powtórzymy ten wywiad końcem sezonu, jak myślisz co wtedy uda się zdobyć twojej drużynie?

“Chciałbym powiedzieć, że wygraliśmy wszystko, każdy możliwy tytuł. Po to tutaj jesteśmy. Wiem, że ten klub ma szansę wygrać wszystko.”

“Pedri jest niesamowitym zawodnikiem, jednym z tych którzy przychodzą na świat z talentem. Wiedzieliśmy co może już robić na poziomie klubowym jak i reprezentacyjnym. Mamy nadzieję, że da nam wiele radości.”

“Nie zrozumiesz jak bardzo chciałem zagrać z Leo Messim. Niestety takie rzeczy w piłce się zdarzają. Mimo jego odejścia nasz zespół jest na tyle konkurencyjny, że będzie walczył o każdy możliwy tytuł.”

“Nie mam wątpliwości co do umiejętności Aguero. Jest znakomitym napastnikiem i potwierdza to od wielu lat. Jestem przekonany, że nam pomoże.”

“Mam nadzieję, że moja kariera potoczy się podobnie jak kariera Pique.”

“Znałem już niektórych młodych chłopaków obecnych w szatni oraz tych z reprezentacji. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym co nadchodzi.”

[Mundo Deportivo]

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.