Jak donosi „Crónica Global” Gerard Piqué starał się kupić Barça Corporate za pośrednictwem jednej ze swoich firm, Kosmos. Klub nie pozwolił ostatecznie piłkarzowi na złożenie oferty.

Były prezes Josep Maria Bartomeu nie pozwolił mu nawet na przedstawienie jakiejkolwiek oferty, ponieważ oznaczałoby to złamanie kodeksu etycznego obowiązującego pracowników klubu , gdyż można byłoby to interpretować jako przychylne traktowanie.

Bartomeu zaprosił firmę Kosmos do udziału w spotkaniach, które odbyły się w celu zaprezentowania projektu różnym inwestorom, na wypadek gdyby firma Piqué chciała przenieść go do innych zainteresowanych firm.

Na spotkaniach pojawiły się cztery oferty, które, jak wyjaśnił były prezydent w liście wysłanym do Joan Laporta , mogły stanowić dodatkowy dochód w wysokości 220 mln . Laporta zaprzeczył tym doniesieniom na swojej konferencji prasowe.

Projekt poprzedniego zarządu zakładał sprzedaż 49% Barça Corporate miał na celu poprawę wykorzystania czterech aktywów komercyjnych niezwiązanych bezpośrednio z dochodami z zawodów sportowych.

Te cztery aktywa to Barça Licensing and Merchandising (BLM) , sieć sklepów zajmujących się komercjalizacją odzieży i licencji produktów; Barça Studios , najważniejsze na świecie sportowe centrum innowacji cyfrowych (za pośrednictwem treści, duże zbiory danych i produkcja audiowizualna); Barça Innovation Hub , platforma promująca badania naukowe i technologiczne stosowane w sporcie i wiedzy oraz wreszcie  Barça Academy , projekt składający się z blisko 50 ośrodków edukacyjnych na całym świecie w zakresie kompleksowego modelu szkoleniowego dla sportów piłkarskich i wartości .

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.