Mundo Deportivo informuje, że przyszłość Ilaixa Moriby powinna wyjaśnić się w ciągu najbliższych dni. O zawodnika zabiega Chelsea Londyn i RB Lipsk. Barcelona nie wiąże z zawodnikiem już żadnych nadzieji i jeśli nie opuści on teraz klubu to najbliższy sezon będzie on delikatnie mówiąc odcięty od sportowej rywalizacji.

Kataloński klub oczekuje za 18- latka minimum 20 mln euro w innym przypadku nie pozwoli mu na odejście i piłkarz będzie musiał najbliższy sezon spędzić na trybunach. Barcelona nie porozumiała się z zawodnikiem, jego otoczeniem jak i samym piłkarzem odnośnie warunków nowej umowy.

Ilaix na czele ze swoimi przedstawicielami oskarża klub o to, że klub zrzucił całą winę w kontekście pieniędzy. Barcelona pozostaje jednak przy swoim, po odrzuceniu propozycji kontraktu klub odsunął go od pierwszego zespołu, a Ronald Koeman przyznał, że odbył z piłkarzem prywatną rozmowę zaznaczając, że w jego wieku pieniądze nie są najważniejsze, jednak ta rozmowa niczego nie zmieniła.

Zawodnik w 2019 miał okazję przedłużyć swoją umowę, opiewała ona na 1,5 mln euro, zawodnik wówczas postanowił ją odrzucić. Obecne oczekiwania piłkarza wynosiły, aż 6 mln euro…

Klub w ostatnim czasie odrzucił ofertę RB Lipsk, niemiecki klub oferował za Moribę 6 mln euro. W ostatni weekend piłkarz był obecny w Londynie. MD donosi, że do gry o Moribę włączyła się Chelsea, która będzie skłonna przedstawić Barcelonie dużo lepszą propozycję w porównaniu do tej z Lipska.

[Mundo Deportivo/ własne]

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.