Przybycie Luuka de Jonga do Barçy zamknęło się wraz z zamknięciem okienka transferowego. Transfer holenderskiego napastnika był spełnieniem Koemana, który bardzo chciał w zespole nowego napastnika. Holender spakował swoje torby z Sánchez-Pizjuán, aby w tym sezonie założyć koszulkę Barcy z numerem ’17‘.

Ronald Koeman i Luuk de Jong mieli okazję współpracować w reprezentacji Holandii, kiedy obecny trener Blaugrany przejął drużynę „Oranje” w latach 2018-2020, tuż przed lądowaniem na Camp Nou .

Liczby nowego napastnika FC Barcelony prezentują się następująco, 161 goli, 77 asyst w 371 meczach, w których grał jako środkowy napastnik . Jednak jego czas w Sewilli nie należał do najjaśniejszych pod względem liczby bramek: tylko strzelił tylko 19 bramek w 94 meczach.

„Jestem innym graczem niż napastnicy tutaj. Jestem wysoki, więc dobrze mogę grać głową. Wiem, że nie będę grał w każdym meczu, mam dobre relacje z Koemanem, zna mnie z kadry narodowej i wie, kiedy potrzebuje zawodnika na zakończenie meczu z wysokością i mocną głową – powiedział nowy napastnik klubu.

Jego wysokość 1,88 cm wzroatu plasuje go jako czwartego najwyższego zawodnika w drużynie , wyprzedzają go jedynie Piqué (1,94 m), Neto (1,90 m) i Sergio Busquets (1,89 m).

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.