Luuk de Jong został oficjalnie zaprezentowany na Camp Nou. Holenderski napastnik po raz pierwszy wszedł na murawę Camp Nou w koszulce Barcelony i odbył swoją pierwszą konferencję prasową wraz z Joanem Laportą, Rafaelem Yuste i Mateu Alemanym.

Prezydent Barçy powiedział że „to przyjemność przeprowadzić tę prezentację. Luuk może wiele wnieść do naszego zespołu. Podoba nam się jego sposób życia. W ostatnich chwilach okienka udało nam się przeprowadzić ten transfer. Witamy Cię.” Luuk powiedział po angielsku, że „to zaszczyt być tutaj. Mam nadzieję, że razem będziemy tworzyć historię”.

Na temat pierwszych dni w Barcelonie De Jong przyznał, że “Treningi poszły bardzo dobrze. Zgotowali mi wspaniałe powitanie. Są jak duża rodzina. Mam świetne relacje z Koemanem z holenderskiej reprezentacji, więc fantastycznie jest być w tej drużynie. O związku z Depayem , De Jong powiedział, że: “mam bardzo dobre relacje z Memphisem. Znam go, ponieważ graliśmy razem w drużynie narodowej. Rozumiemy się bez słów. Znam również dobrze Frenkiego.”

Pierwszy mecz De Jonga w barwach FC Barcelony może nastąpić w konfrontacji z Bayernem na Camp Nou. Zapytany o jego dyspozycyjność i obecną formę, napastnik stwierdził, że „Miałem skomplikowaną kontuzję kolana, ale trenuję od trzech lub czterech tygodni. Czuję się sprawny i przygotowany na mecz z Bayernem”

Odnośnie Koemana: “Koeman chciał innego napastnika niż tych, których już miał w drużynie. Myślę, że mogę mu to dać. Myślał o mnie od dawna i myślę, że pasuję do zespołu. Wykazałem się już swoją jakością na najwyższym poziomie i mam nadzieję, że uda mi się to zrobić tutaj. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze.”

“Kiedy byłem młodszy strzeliłem wiele bramek, a strzelanie na wszystkich dobrych stadionach to ogromna przyjemność. Strzelałem bramki w ważnych meczach i jest to kwestia motywacji. Lubię to robić . Bez względu na przeciwnika.”

“To najważniejszy krok w mojej karierze. To bardzo wspaniała rzecz, że udało mi się zagrać dla najlepszego klubu na świecie (Luuk ma już za sobą sparingowe spotkanie z AE Prat). W swojej karierze miałem wiele ważnych rzeczy, takich jak wygranie Ligi Europy, ale będąc tutaj w Barcelonie to spełnienie marzeń” – opisał 31-letni napastnik i dodał “Bycie tutaj jest niesamowite. Pracowałem bardzo ciężko od dziecka, a możliwość gry w Barcelonie to jedna z rzeczy, o których marzysz jako dziecko. Patrzę wstecz i cieszę się z tego, co osiągnąłem i mam nadzieję aby osiągnąć więcej rzeczy teraz, gdy jestem w FC Barcelonie ”.

[sport]

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.