Kun Aguero udzielił wywiadu dla RAC1 na temat swojego transferu do FC Barcelony jak i odczuć związanych po pierwszych miesiącach w nowym otoczeniu.

Argentyńczyk wyjaśnił, że “nie rozumiał” tego, co pojawiło się w mediach po Gamperze, kiedy spekulowano, że może opuścić Barçę.

Piłkarz powiedział, że „nigdy nie było klauzuli dotyczącej tego, czy zagra z Messim, czy nie” i wyjaśnił, że nie rozumie plotek dotyczących jego kontuzji. Zapewnił też, że podpisałby kontrakt z Barçą, niezależnie od sytuacji.

“Nie rozumiałem ludzi mówiących, że chcę opuścić Barcelonę” – Aguero.

„Byłem bardzo zdecydowany na przyjazd tutaj”

Jego transfer do Barçy był szczególnie głośny przed odejściem Leo Messiego do PSG. W tym czasie w mediach sugerowano, że może istnieć klauzula zwolnienia na wypadek, gdyby Messi odszedł z klubu. Agüero jednak temu zaprzeczył.

“Kiedy rozmawiałem z Barçą, powiedziałem mojemu reprezentantowi, że chcę grać w Barcelonie. Nie dbałem o pieniądze, to nie był problem. I tak to wyglądało” – wyjawił.

W rzeczywistości piłkarz Barçy wyjaśnił, że jego transfer do Barcelony był bardzo wyraźny : „Kiedy opuściłem City, bardzo wyraźnie wiedziałem, że chcę tu grać”.

Argentyńczyk odniósł się również do kwestii ekonomicznej. Przyznał, że “Każdy gracz jest gotów oddać pieniądze na grę tutaj”, powiedział.

“Gdybym ponownie mi to zaproponowali, ponownie podpisałbym kontrakt z Barçą. Kto nie chciałby tu grać? Każdy gracz jest gotów zrezygnować z pieniędzy, aby grać tutaj.”

„Nie rozmawiamy dużo z Messim, ale wiem, że w Paryżu ma się dobrze”

O Leo Messim, koledze Agüero z reprezentacji Argentyny, Kun wyjawił, że nie rozmawiają zbyt wiele, ponieważ chce „cieszyć się chwilą”.

“Mam nadzieję, że dobrze sobie radzi.”

Griezmann, Pjanic i personel

Odnosząc się do kadry i wydarzeń z ostatniego dnia okienka, Agüero wyjaśnił, że „to normalne, że w w obecnej sytuacji klubu dochodzi do takich ruchów”. Zespół był zaskoczony odejściem Griezmanna i Pjanica, którzy według niego „zniknęli nagle”.

“Gracze, którzy odeszli, byli ważni, ale mamy do dyspozycji dobrych graczy.”

Jeśli chodzi o pracę wykonywaną przez napastnika powiedział, że „nie tylko napastnicy muszą strzelać bramki”.

“Nie jest ważne kto strzela bramki, ważne są uzyskane tytuły na koniec sezonu.” – zaznaczył.

“Nie jesteśmy faworytami do wygrania dowolnego tytułu, ale jesteśmy Barca, musimy walczyć o wszystko . ” Spokojnym tonem przypomniał też, że inne drużyny muszą być świadome tej drużyny, zwłaszcza w Lidze Mistrzów.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.