To był naprawdę ciężki wieczór dla kibiców Barcelony. Barcelona dostała mocnego sierpowego na początku meczu, a przez następne 90 minut walili głową w mur. Granada nie zagrała wielkiego meczu, zadała jeden cios i potem broniła cały mecz. Było mało pozytywów, mało prognostyków. Mówi się już o zwolneniu Koemana. Czas podsumować mecz i dać oceny indywidualne.

Ter Stegen – 5

Średni występ, bez interwencji, bez błędów. Nie był wstanie obronić strzału po którym padła bramka.

Dest – 5

Pilkarz który próbował. Wrzucał piłki, podłączał się do ataku, mało skutków pozytywnych, ale jednak, wykazywał inicjatywę.

Garcia – 4

Mizerny, niewidoczny występ. Pod koniec meczu jako jeden z nielicznych bronił i udało się nie stracić gola.

Araujo – 7

Najlepszy na boisku, najgroźniejszy pod bramką, cały mecz atakował po strzałach głową i końcowo strzelił gola. Świętował go dosyć mocno, mimo to, że był to gol na remis z Granadą.

Balde – 4

Szybko zszedł z boiska przez kontuzje pleców, nie mogę go ocenić ani pozytywnie, ani negatywnie.

Roberto – 3.5

Po piłkarzu ze środka pola Barcelony wymaga się więcej. Roberto nie robił żadnego ruchu, żadnego nieszablonowego zagrania, był to powód słabej gry Barcy.

Busquets – 3.5

Został ograny jak dziecko przy golu, podobnie jak Roberto nie pokazał żadnego zagrania, w środku pola trzeba się ruszać i dobrze ustawiać, w tym meczu tego nie było.

De Jong – 4.5

Gdy w innych meczach był aktywny i był jednym z nielicznych pozytywnych, tak w tym meczu pokazał kilka zagrań, ale od tego zawodnika wymagamy trochę więcej.

Coutinho – 4

Znów zawiódł. Brazylijczyk był niewidoczny, nie wniósł nic do ataku w pierwszej połowie, mało był przy piłce.

Depay – 5

Podobnie jak Dest – próbował. Mało z tego wychodziło, lecz był widoczny. Nie miał sytuacji stuprocentowych, nie był wstanie wiele zrobić. Zwrócił uwagę obrońców przy golu Araujo, to było dobre zachowanie bez piłki.

Demir – 4.5

Było kilka pozytywów. Nie bał się wdawać w dryblingi, próbował przebić się przez mur Granady, ale bez skutecznie. Trzeba pamiętać, że to jego pierwsze występy.

Luuk De Jong – 1

Miał jedno zadanie przychodząc do Barcelony – wykorzystywać wrzutki. Tymczasem piłkarz ten nie jest wstanie się porządnie wybić, a gdy doszedł już do sytuacji to trafił nad poprzeczką po strzale z trzeciego metra – ten transfer to pomyłka.

Gavi – 6.5

Występy takich zawodników jak Gavi napawają optymizmem. Świetna asysta, naprawdę bardzo ładna wrzutka. Jedna z pereł La Masii rośnie na naszych oczach.

Mignueza – 5

Występ bez błędów. Zagroził kilka razy bramce Granady po strzałach nie tylko z główki. Mingueza to typowy zadanowiec – wykonał swoje wyzwanie na ten mecz.

Pique – 5

Bardzo poprawna zmiana. Wszedł na boisko powalczyć w powietrzu i to zrobił.

Puig – 3.5

Nie pokazał wiele. Po zmianie Puiga niewiele się zmieniło. Plusem jest to, iż Koeman dał mu szansę.

Mecz był słaby, ale jest kilka pozytywów. Jak wy ocenianie to spotkanie i poszczególnych zawodników?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.