Real Madryt pokonał dzisiejszego wieczoru w meczu wyjazdowym Szachtar Donieck 0:5. Królewscy ostatni sprawdzian przed ligowym klasykiem zdali na PIĄTKĘ.

Po pierwszej połowie podopieczni Carlo Ancolettiego prowadzili skromnie 0:1 po samobójczej bramce Serhija Krywcowa.

Nie zapowiadało się na to, że w drugiej połowie będziemy świadkami czterech bramek, jednak po strzeleniu drugiej bramki goście z każdą minutą łapali coraz większy wiatr w żagle.

W drugiej połowie na listę strzelców wpisał i się: dwukrotnie Vinicius, Rodrygo i Benzema.

Real w ostatnim czasie przechodził kryzys, jednak w drugiej połowie wydaje się, że zespół prowadzony przez Carlo ściągnął ze swojego pokładu wszelkie blokady.

Ancelotti pomimo podwyższenia prowadzenia nie spieszył się ze zmianami i jakimkolwiek działaniem mającym na celu dania odpoczynku niektórym piłkarzom.

Real wysokim zwycięstwem dodaje pikanterii najbliższemu El Clasico.