Podopieczni Ronalda Koemana bez fajerwerków i goleady zapisali na swoim koncie pierwsze punkty w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

FC Barceloma skromnie 1:0 pokonała Dynamo Kijów, a zwycięską bramkę dla Katalończyków zdobył w 36′ minucie Gerard Pique, któremu przy bramce asystował Jordi Alba.

Barcelonie udało się w końcu oddać trzy celne bramki na bramkę, a w całym meczu było ich aż sześć.

W przeciwieństwie do ostatniego meczu ligowego z Valencią, Barcelonie zdecydowanie brakowało płynności, pomysłu i zdecydowania w ataku. Co ciekawe Luuk de Jong wyszedł na dzisiejsze spotkanie od pierwszej minuty, piłkarz widmo…

FC Barcelona: Ter Stegen, Mingueza (min. 46, Coutinho), Piqué, Lenglet, Jordi Alba, Busquets, Frenkie de Jong, Gavi (min. 69, Roberto), Dest, Depay (min. 75, Agüero), Luuk de Jong (min. 46, Ansu Fati).

Dynamo Kijów: Buszczan, Kędziora (min. 78, Tymczyk), Zabarny, Syrota, Mykołenko, Sydorczuk, Szaparenko, Cyhankow (min. 85, Karawajew), Bujalski (min. 85, Ramírez), De Peña (min. 62, Vitinho), Supriaha (min. 62, Harmasz).