FC Barcelonie w ostatnim czasie udało się przedłużyć umowy z dwoma młodymi piłkarzami: Pedrim i Ansu Fatim. W umowie obu zawodników została zawarta klauzulą odstępnego w wysokości miliarda euro.

Zarząd FC Barcelony skupi się teraz na kolejnych zawodnikach, którzy czekają w kolejce po nowy kontrakt.

Araujo chce kontynuować swoją karierę w Barcelonie o czym niejednokrotnie mówił. Obecna umowa Urugwajczyka jest ważna do 30 czerwca 2023 roku.

Gavi, który latem obecnego roku wdarł się przebojem do pierwszej drużyny notuje bardzo dobre występy, które przełożyły się również na debiut w dorosłej reprezentacji Hiszpanii. Obecna umowa 17- latka jest również ważna do 2023 roku, a klauzula odstępnego wynosi 50 mln euro. Klub chce przedłużyć z nim umowę o 5 lat i zwiększyć klauzule odstępnego do 500 mln euro.

Najbardziej skomplikowana wydaje się sprawa związana z Ousmane’m Dembele. Klub przekazał już zawodnikowi ostateczną propozycję i według niektórych źródeł piłkarz ma czas na odpowiedź do końca października. Jeśli zawodnik dobrego czasu nie odpowie na propozycję to niemal na pewno do końca sezonu będzie zmuszony oglądać mecze Blaugrany z wysokości trybun jeśli nie zdecyduje się na podpis na nowej umowie.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.