FC Barcelona poniosła porażkę 1:2 (0:1) w dzisiejszym El Clasico.

Prowadzenie objęli podopieczni Carlo Ancelottiego w 32 minucie po bramce Davida Alaby. Bardzo szkoda niewykorzystanej sytuacji Desta, który kilka chwil wcześniej w prostej sytuacji z bliskiej odległości przestrzelił bramkę.

W drugiej połowie Barça w ostatnich minutach poszła całkiem do przodu, aby ratować remis jednak wtedy kontrą skarcił ją Real, Vazquez strzelił bramkę na 0:2.

W ostatniej akcji meczu Barça strzeliła honorową bramkę, dośrodkowanie Desta wykorzystał Kun Aguero.

FC Barcelona: Ter Stegen – Mingueza (Coutinho), Piqué, Éric García, Alba – Frenkie de Jong (Sergi Roberto), Busquets, Gavi ( Luuk de Jong) – Dest, Memphis, Ansu Fati (Aguero)

Real Madryt: Courtois – Vázquez, Militao, Alaba, Mendy – Modrić, Casemiro, Kroos – Rodrygo (Valverde -> Carvajal), Benzema, Vinicius (Asensio).