Po meczu z Rayo Vallecano Laporta nie czekał, aż znajdzie kandydata do zastąpienia Koemana, a ktoś musi poprowadzić Barcelonę a najbliższych meczach, ktoś musi trenować piłkarzy. Kim jest tymczasowy trener Barcelony? Zapraszam do czytania.

Do zadania trenowania Barcelony został Sergi Barjuan, obecny trener Barcy B. Wraz z drużyną zajmuje 11 miejsce w tabeli Segunda B. Wcześniej trenował mniejsze hiszpańskie kluby np. Mallorce czy Almeria. W klubach zazwyczaj szybko żegnał się z klubem. Najdłużej, bo dwa lata był w klubie Recreativo Huelva. Preferuje Baecelonski styl, formacje 4-3-3.

Karierę piłkarską miał bogatszą. Szczyt swojej kariery osiągnął w latach 90. Był wychowankiem Barcelony i występował przez 10 lat w barwach tego klubu. Jego pozycją była lewa obrona. Rozegrał 350 meczów w La Liga, ale nie tylko w Barcelonie. Na ostatnie 4 lata kariery odszedł do Atletico Madryt.

Poprowadzi Barcelonę w dwóch meczach. W La Lidze z Deportivo Alaves, a w europejskich pucharach z Dynamem Kijów. Klub po nim przejmie Xavi 3 lub 4 listopada. Miejmy nadzieję, że nie zawiedziemy się na nim i zmotywuje dobrze naszych zawodników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.