Kiedy wydawało się, że będzie to radosny wieczór dla wszystkich sympatyków FC Barcelony… nadeszła druga połowa w której Barça zapomniała jak gra się w piłkę nożną.

Blaugrana w pierwszej połowie meczu z Celtą dość szybko ustaliła jak się wydawało grunt po zwycięstwo. Po bramkach Ansu, Busquetsa i Memphisa Katalończycy prowadzili pewnie 0:3 prezentując się z naprawdę dobrej strony.

Po pierwszej połowie coś po prostu pękło. Blaugrana była zagubiona, a z każdą kolejną bramką gospodarze coraz bardziej się nakręcali.

Pierwsza stracona bramka to zdecydowany błąd Ter Stegena, który nie złapał dość prostej piłki i rywale po chwili wpakowali ją do siatki. Drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Nolito, jednak najbardziej może boleć nas utratą bramki w ostatnich minutach, której autorem był Iago Aspas.

Celta Vigo: Dituro – Hugo Mallo (min. 46, K. Vázquez), Aidoo, Murillo, Galán – Tapia, Denis Suárez, Solari (min. 46, Beltran) – Nolito; Iago Aspas, Galhardo

Barcelona: Ter Stegen – Mingueza, Araujo, Éric García (min. 46. Araujo), Alba – Nico González (min. 59, Riqui Puig), Busquets, De Jong –  Gavi (min. 80, Abde), Memphis, Ansu Fati (min. 46, Balde)