Oficjalnie Xavi został został nowym trenerem FC Barcelony. Hiszpan został dzisiejszego dnia zaprezentowany na Camp Nou, gdzie również nastąpiło podpisanie jego umowy z klubem.

41- latek wraca po sześciu latach do swojego domu, który opuścił w 2015 roku. Do 2019 roku Xavi reprezentował barwy Al- Sadd na boisku, po tym czasie został trenerem katarskiego zespołu.

Legenda katalońskiego klubu zamieni na stanowisku trenera Ronalda Koemana, którego przygoda na Camp Nou na ławce trenerskiej nie była udana.

Po zakończeniu prezentacji Xavi podzielił się swoimi odczuciami:

”To spełnienie marzeń, to był bardzo szybki powrót, nasze życie szybko zmieniło się w przeciągu kilku ostatnich dni. To było moje marzenie od 2015 roku, biorę na siebie dużą odpowiedzialność, ale powracam z chęciami i nadziejami.” – powiedział.

”Jestem bardzo wdzięczny prezydentowi za zaufanie, wracam do domu. Czuje podekscytowanie przyjęciem przez kibiców. Chcę rozpocząć rozmowy z zawodnikami. Zdaje sobie sprawę, że to ciężki czas pod względem finansowym, ale i sportowym. Mam chęci i entuzjazm do przywróćenia nadziei. Będę wymagający dla piłkarzy, jesteśmy Barceloną”

”Moja koncepcja jest dość jasna oparta na ciężkiej pracy. Ocena będzie zależała od naszych wyników, postaramy się o dobrą grę i rezultaty.”

”W Barcelonie powinno dużo się wymagać. Byłem uczony, że nie można tutaj remisować i przegrywać. Musimy wiedzieć w jakim miejscu jesteśmy, ale i dużo pracować, wiedząc że kadra jest dobra.”

”Rozmawiamy na wiele tematów, również o zimowym okienku transferowym. Chcę grać otwartymi skrzydłami, musimy tworzyć warianty, które pozwolą nam na grę różnym ustawieniem.”

”Chcę pomóc zawodnikom, nie można ukrywać, że ciąży na nich duża presja. Będziemy pracować tak, aby pomóc im na każdej płaszczyźnie i tworzyć zespół.”

”Kontuzje? Poruszymy ten temat z prezydentem, oczywiście jest on niepokojący. Przed nami wiele pracy.”

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.