Dani Alves jest osobą, która zna klub jak mało kto. 39- latek w przeszłości sięgał z FC Barceloną po największe tytuły, w ostatnim czasie temat jego powrotu powraca i wszystko wskazuje na to, że Brazylijczyk w niedługim czasie będzie mógł ponownie założyć koszulkę Blaugrana.

Po rozwiązaniu kontraktu z Sao Paulo Dani pozostaje wolnym zawodnikiem. Piłkarz podczas zimowego okienka transferowego będzie mógł za darmo dołączyć do dowolnie wybranego zespołu.

13 lat temu Alves został zawodnikiem FC Barcelony przychodząc do niej z Sevilli. Xavi mógłby w obecnym momencie wspomóc zespół jego transferem mając na uwadze brak dynamiki na prawej stronie, dodatkowo Alves mógłby stać się jednym z łączników zespołu ze sztabem szkoleniowym.

PLUSY

Uznane nazwisko na Camp Nou : Wspomnia związane z grą Alvesa na Camp Nou są niesamowite. Został najlepszym prawym obrońcą w historii klubu. Jego osobowość, szybkość, moc i jakość z piłką u jego stóp uczyniły go jednym z najlepszych w historii klubu. Od czasu jego odejścia w 2016 roku klubowi nie udało się znaleźć zastępcy, który zbliża się do poziomu, który zademonstrował Alves w swojej świetności. 

Strona ofensywna : Lata mijają, ale jakość pozostaje. Alves mógłby zapewnić jakość na prawej stronie. Na Igrzyskach Olimpijskich do samego końca Alves prezentował się znakomicie. 

Przywództwo i mentoring : Jeśli Alves może coś wnieść do szatni, to na pewno będzie to bogate doświadczenie. To jeden z najbardziej przekonujących argumentów dla klubu. W tak młodym zespole Twoja rola mentora może pomóc w rozwoju wszystkich graczy, którzy stawiają pierwsze kroki w pierwszym zespole. Jego doświadczenie mogłoby wpłynąć na Desta i Minguezę.

DNA FCB: Wraz z pojawieniem się Xaviego na ławce, gra pozycyjna, dzięki której Guardiola zapanowała w Barcelonie, powróci, a Alves zna DNA Barcelony. 

Brak wymagań finansowych: Alves doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że klub ma problemy finansowe i wysokość wynagrodzenia nie jest dla niego problemem.  Alves przychodząc mógłby pełnić rolę podobną do tej, jaką Xavi odgrywał w swoim ostatnim sezonie, wychodząc w ostatnich minutach spotkań. Brazylijczyk zdaje sobie sprawę, że nie może konkurować z młodością i świeżością młodzieży.

MINUSY

Jego wiek : ma 38 lat, w kwietniu skończy 39. Zdecydowanie byłby najstarszy z drużyny, biorąc pod uwagę, że jego przyjazd miałby nastąpić w styczniu. Kolejnym najstarszym graczem będzie Piqué, który w lutym zdmuchnie 35 świec. Jego przybycie byłoby sprzeczne z długoterminowością, która w Barçy ustalana jest na krótkoterminowy, kilkumiesięczny termin. Jego przybycie zerwałoby z dynamiką klubu w budowaniu nowego zespołu, stopniowo ustępując miejsca nowemu pokoleniu piłkarzy.

Strona defensywna : W taki sam sposób, w jaki Brazylijczyk mógłby nadal wnosić pozytywne aspekty w ataku, w obronie zademonstrowałby swoje wady. Wiek ciąży wszystkim, a dla Alvesa nie jest wyjątkiem. Dani stracił charakterystyczną dla niego szybkość.

Wtyczka pokoleniowa : Tak jak jego transfer może być rozumiany jako mentoring dla najmłodszych i bycie prywatnym nauczycielem dla Desta i Minguezy, wszystkie minuty, które sam spędziłby na boisku były zabieraniem przydatnego doświadczenia dla dwóch piłkarzy.

Alves, aby myśleć o grze na Mistrzostwach Świata w Katarze musi znaleźć klub w którym będzie mógł liczyć na minuty. Bez drużyny jego szanse na powołanie są zerowe. 

Powroty nie wypadają najlepiej w Barcelonie : historia jasno pokazuje że powroty na Camp Nou nie wypadały najlepiej. Przypadki takie jak Rafinha, Deulofeu, Munir, Samper czy Aleñá – co ciekawe, wszyscy wychowankowie – nie wykorzystywali swojej drugiej szansy w Barcelonie. Czy to samo stanie się z Alvesem?

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.