Dani Alves – najbardziej utytułowany piłkarz na świecie z powrotem w Barcelonie, a więc historia zatoczyła koło. Ostatni epizod klubowy Dani odbywał w Brazylijskim Sao Paulo, co miało być jedynie zwieńczeniem jego fantastycznej kariery. Jak się jednak okazuje Alves nie ma zamiaru kończyć z futbolem na najwyższym szczeblu.

Legendarny obrońca Barcelony, w której rozegrał 247 spotkań i wygrał między innymi trzy razy Ligę Mistrzów (2008/2009, 2010/2011 i 2014/2015). Jest zdeterminowany do działania pod “batutą” swojego byłego boiskowego kolegi – Xaviego, co może potwierdzać fakt, który przedstawia “Sport”, według którego to Alves ma grać za 1 euro tygodniowo!

Ogromny wpływ na powrót Daniego miał Xavi. To on zaczął nalegać na zarząd, choć tak naprawdę sam zawodnik zaproponował swoje usługi “Dumie Katalonii”. Obrońca zaznaczał w wywiadzie dla “Sportu”, że bardzo chciałby wrócić do klubu za wszelką cenę. Z pewnością Sergino Dest i Oscar Mingueza uzyskali wspaniałego nauczyciela na boisku, jak i poza nim.

[Sport] [FC Barcelona]

By

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.