Karim Adeyemi to 19-letni piłkarz nigeryjskiego pochodzenia urodzony w Monachium. Młody Niemiec obecnie przebywa w klubie RB Salzburg. Słynny “Sport” donosi, iż napastnik jest na radarze klubu z Katalonii. Zatem, jakie korzyści przyniósłby ewentualny transfer Adeyemiego do FC Barcelony?

Od odejścia Luisa Suareza, klub zmaga się z ogromnymi problemami na pozycji napastnika. Rey Manaj (zawodnik ze szkółki) okazał się być zdecydowanie za słaby na objęcie funkcji zawodnika numer jeden na pozycji typowej “9” w pierwszym zespole. Antoine Griezmann nie potrafił się odnaleźć w systemie gry, jaki preferuje “Blaugrana”, Memphis Depay świetnie radzi sobie na pozycji lewego skrzydłowego, a Kun Aguero zmaga się z problemami z sercem. Jak się później okazało nie wiadomo, czy piłkarz w ogóle wróci do gry.

Adeyemi jest obecnie w gazie, o czym świadczą jego liczby (13 spotkań, 11 bramek i 1 asysta). Karim jest liderem swojego zespołu, to piłkarz o profilu bardzo szybkiego zawodnika, umiejącego utrzymać się przy piłce, a także kogoś, kto robi cuda z futbolówką przy nodze. Niemiec jest również prawdziwym lisem pola karnego, potrafi bez trudu odnaleźć się w “szesnastce” rywala i zakończyć akcję strzałem. Adeyemi swoim profilem bardzo przypomina Luisa Suareza, czyli jednego z najlepszych napastników w historii FC Barcelony.

[Sport]

By

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.