Jak informuje “Sport” FC Barcelona jest zainteresowana trzema skrzydłowymi londyńskiej Chelsea. Są nimi Callum Hudson Odoi, Christian Pulisic oraz Hakim Ziyech. W przeszłości do transakcji między klubami dochodziło między innymi podczas sprzedaży przez Barcelonę do The Blues takich zawodników, jak Pedro, Fabregas czy Deco.

Na pierwszy ogień najbardziej doświadczony – Hakim Ziyech. Jego sylwetka jest bardzo dobrze znana z Ajaksu Amsterdam, ponieważ tam zawodnik zyskał popularność. Piłkarz o niebanalnym wyszkoleniu technicznym i fizycznym. 28-letni Marokańczyk może grać zarówno, jako pomocnik ofensywny i skrzydłowy. Jednak jego forma w Chelsea pozostawia wiele do życzenia, ponieważ jest głównie trapiony kontuzjami.

Christian Pulisic to bardzo szybki i utalentowany skrzydłowy pochodzenia amerykańskiego. Jego występy w Chelsea okraszone są wahaniami formy, ale należy pamiętać, że Christian ma na karku dopiero 23 lata, dlatego jego rozwój jest nieunikniony.

Callum Hudson Odoi to najmniej doświadczony skrzydłowy od wcześniejszych kandydatów, jednak wykazujący ogromny potencjał. 21-letni Anglik ma za sobą dopiero dwa pełne sezony spędzone w dorosłej drużynie Chelsea.

Xavi od samego początku zaznacza, że chciałby ściągnąć nowego “typowego” skrzydłowego. “Sport” donosi, że największym zainteresowaniem z całej trójki może pochwalić się młody Amerykanin, jednak Hiszpan ma na oku również Francuza z Bayernu Monachium – Kingsleya Comana, którego kontrakt wygasa w 2023 roku.

By

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.