Pomocnik ma za sobą ciężki rok. Po rozegraniu około 50 meczów w sezonie z klubem, przyszedł czas na reprezentację. Młody Hiszpan rozegrał wszystkie mecze na Euro 2020, aż do półfinału, po czym udał się na igrzyska olimpijskie.

Bez wątpienia ogromny wpływ na kontuzje Pedriego miał Ronald Koeman. Holender tragicznie zarządzał minutami zaledwie 18-letniego pomocnika. Kiedy zawodnik złapał kontuzję, nie dostał wystarczającego czasu na wykurowanie się i został wystawiony na mecz z Benficą, co zaskutkowało miesięczną przerwą.

Według mediów, a konkretniej według dziennikarza Santiego Ovalle, Pedri powinien otrzymać zielone światło od lekarzy na grę z Espanyolem. Pomocnik obecnie trenuje indywidualnie, lecz zapewne wróci do treningów z całym zespołem w tym tygodniu.

Xavi chce wrócić do typowego 4-3-3, a w takim przypadku walka o pozycje środkowego pomocnika w wyjściowej jedenastce zapowiada się naprawdę obiecująco. Tym bardziej, jeśli tak jak już hiszpański szkoleniowiec zapowiadał, Sergi Roberto będzie mógł szukać swoich minut w środku pola, dzięki dużej konkurencji na prawej obronie.

By

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.