Iniesta o derbach: „To wyjątkowa gra ze względu na to, co oznacza, ze względu na historię, ze względu na tę rywalizację i te zdrowe kłótnie, które zawsze istnieją”.

Xavi zadebiutuje w roli trenera FC Barcelony w meczu derbowym z Espanyolem, który powraca do najwyższego szczebla rozgrywek w Hiszpanii. Barca w derbach Katalonii jest zdecydowanie lepsza od swojego rywala, biorąc pod uwagę całą historię spotkań, Duma Katalonii wygrywała 124 razy, remisowała 44 razy, rywal z drugiej części miasta wygrywał 44 razy.

Jest to spotkanie ważne pod względem historycznym dla Xaviego, Espanyol to druga pod względem występów w lidze przeciwko której zagrał (36 meczy), zaraz za Realem Madryt (42 rozegrane mecze), Hiszpan zaliczył w derbowych spotkaniach 6 bramek oraz 9 asyst.

Każdy kibic Barcy liczy na udany debiut wielkiej legendy klubu, aby zdecydowanie poprawić sytuację w tabeli ligowej oraz wyjść z grupy w lidze mistrzów. Możemy patrzeć z optymizmem na sobotnie spotkanie, Xavi odzyska aż 8 zawodników powracających z kontuzji, obawy co do opóźnionego powrotu związane są z Dembele, w którego wielką nadzieję pokłada nasz nowy szkoleniowiec. Optymizm może się pojawiać ze względu na sposób w jaki Xavi wszedł do klubu, wprowadzając swoje sztywne zasady oraz sposób i filozofie w jakiej ma rozwijać się drużyna.

Jak będzie wyglądała gra FC Barcelony podczas pierwszych meczy nowego szkoleniowca, czy barca będzie wstanie powrócić na dobre tory i powalczyć o miejsce w rozstawieniu na następny sezon ligi mistrzów ?

By

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.