Xavi Hernández zadebiutuje jako trener FC Barcelony w sobotę w derbach Katalonii, spotkaniu pełnym napięcia. Nowy trener Barçy nie tylko doskonale rozumie, co oznacza tego typu mecz z Espanyolem, ale także jest ekspertem w ich grze i wygrywaniu. 36 rozegranych meczów przeciwko papużkom pozostawiło wiele anegdot, szczegółów i ciekawostek. Teraz jego historia zaczyna się od ławki trenerskiej.

Najwięcej wygranych

Espanyol to drużyna, z którą Xavi Hernández wygrał najwięcej razy jako zawodnik. Zmierzył się z nimi w sumie 36 razy w różnych rozgrywkach, a świętował aż 25 zwycięstw. Pozostałe spotkania zakończyły się dziewięcioma remisami i dwiema porażkami.

Drużyna, której strzelił najwięcej bramek

Legendarny pomocnik nigdy nie był zbyt bramkostrzelny, ale drużyną przeciw której zdobył najwięcej goli jest właśnie Espanyol. W sumie celebrował 6 bramek strzelonych rywalom zza miedzy.

Jego ostatnie derby

Co ciekawe, ostatni mecz, w którym Xavi grał z Espanyolem, był także 500 spotkaniem Katalończyka w La Lidze. Były pomocnik wszedł z ławki za Iniestę. Była to 33 kolejka i zostały tylko 4 minuty do zakończenia meczu, ale nowy trener Barcelony nie przestał jeszcze pisać historii.

[Marca]

By

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.