Juz dzisiejszego dnia punktualnie o godzinie 21:00 FC Barcelona wróci do walki w LaLiga. Podopieczni Xaviego Hernandeza zmierzą się w derbowym pojedynku z Espanyolem Barcelona.

Długo wyczekiwana zmiana na pozycji trenera zespołu stała się faktem. Xavi Hernandez został następca Ronalda Koemana dla którego czas spędzony w roli trenera Blaugrany pozostawił rysę na wizerunku mając na uwadze jego historię w klubie jako piłkarz. Doskonale wiemy, że Barça w ostatnich miesiącach pod wodzą Koemana grała bez pomysłu typowa “lagę do przodu”, dlatego w momencie przejęcia zespołu przez Xaviego mamy po prostu nadzieję, że zespół będzie charakteryzował się swoim stylem, ale i wolą walki.

Po rozegraniu 9 kolejek w LaLiga Barça zgromadziła na swoim koncie 17 punktów, tyle co Espanyol. Blaugrana zajmuje obecnie 9 pozycję w lidze, a Espanyol z gorszym bilansem bramkowym plasuje się na 11 pozycji.

Warto zaznaczyć, że Espanyol w ostatnim czasie dość regularnie zdobywa punkty. Nasz najbliższy rywal potrafił nie tak dawno pokonać u siebie Real, czy urwać punkty w meczu z Athletikiem Bilbao. W ostatnim meczu przed przerwą reprezentacyjną podopieczni Vicente Moreno pokonali 2:0 Granadę.

Na Estadi Cornella-El Pracy występuje Aleix Vidal. Hiszpan był zawodnikiem FC Barcelony w latach

Najlepszym strzelcem zespołu jest Raul de Tomas, który w obecnym sezonie siedmiokrotnie miał okazję trafić do siatki. Drugim piłkarzem w tym zestawieniu jest wyżej wspomniany Aleix Vidal (2 bramki).

Patrząc na obecny sezon możemy być pewni, że każde spotkanie będzie dla nas bardzo wymagające. Xavi potrzebuje kredytu zaufania, ponieważ raptem w kilka dni nikt nie jest wstanie odmienić sytuacji o 180 stopni. Mimo wszystko nikt nie miałby ku temu nic przeciwko 🙆

Nie wiemy na jakie ustawienie i skład dzisiejszego wieczoru zdecyduje się Xavi, jednak możemy być pewni, że nie będzie on stosował takich metod jak Koeman, który w końcówce spotkania każe Pique zająć rolę środkowego napastnika wspierającego bezradnego Luuka de Jonga.

FC Barcelona – Espanyol (20.11, godzina: 21:00)

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.