Gdy przychodził z Las Palmas miał być rozpatrywany jako piłkarz rezerwowy, może przewidywano mu wypożyczenie, jednak stał się jednym z objawień podczas pracy Ronalda Koemana w Barcelonie. Pedri Gonzalez, rozegrał wielką ilość minut podczas sezonu 2020/21 co teraz odbija się czkawką naszemu klubowi, jednak problemy zdrowotne nie przeszkodziły mu w zdobyciu wyróżnienia.

Nagroda “Golden Boy” jest przyznawana od 2003 roku, a nagrodę tą zdobywali min. Messi, Fabregas, Aguero, Sterling czy Mbappe. Przyznanie nagrody środkowemu pomocnikowi Barcelony nie jest zaskoczeniem. Stał się w tym roku kluczową postacią drużyny ze stolicy Katalonii, a podczas EURO 2020 grał w pierwszym składzie Hiszpanii, a zostal nawet wybrany do najlepszej jedenastki europejskiego czempionatu.

Pedri wygrał nagrodę, a obok niego faworytami byli Saka, który jest kluczową postacią Arsenalu i zaprezentował się na Euro. Bellingham, środkowy pomocnik Borussi Dortmund, a dalej w rankingu uplasowali się Camavinga (Real Madryt), Greenwood (Manchester United), Wirtz (Bayer Leverkusen) oraz Musiala (Bayern Monachium).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.