Arthur Cabral jest jednym z głównych kandydatów do wzmocnienia FC Barcelony w zimowym okienku transferowym. Barcelona poszukuje napastnika, który na pozycji numer 9 będzie gwarancją bramek.

23-letni brazylijski napastnik FC Basel spełnia profil napastnika, którego potrzebuje FC Barcelona, aby rozwiązać problem w linii ataku.

Były gracz Palmeiras jest zabójcą notuje bardzo dobre występy w swoim dotychczasowym klubie. Piłkarz o cudownej sylwetce (mierzy 1,86 i waży 86 kg) w obecnym sezonie strzela jak na zawołanie. Świetnie gra głową, a pod bramką nie przekłada piłki na lepszą nogę, dla niego to bez znaczenia, którą nogą strzela w kierunku bramki. 

Jego liczby w FC Basel są spektakularne. W tym sezonie strzelił 23 gole i zanotował 8 asyst w 24 oficjalnych meczach swojego zespołu.

Nazwisko Arthura Cabrala pojawia się w Barcelonie wraz z poparciem Deco, który jest nowym szefem skautingu FC Barcelony w Brazylii i Portugalii. Napastnik przypadł do gustu sekretariatu technicznemu w ostatnich tygodniach.

Cabral spełnia warunki jakimi kierune się Barcelona w poszukiwaniu nowego snajpera.

Jego obecny kontrakt wygasa 30 czerwca 2023 r., więc Bazylea byłaby skłonna rozstać się z graczem, aby móc na nim zarobić. Klimat negocjacyjny między wszystkimi stronami jest bardzo dobry, więc nie wyklucza się możliwości osiągnięcia porozumienia bez większych trudności. Jego transfer wynosiłby od 15 do 20 milionów euro.

Piłkarz jest zachwycony możliwością dołączenia do Barçy w jego wspaniałym sezonie. W październiku Tite powołał go do Seleçao, szukając „9” na Mistrzostwa Świata w Katarze, ponieważ ani Roberto Firmino , ani Gabriel Jesus nie są w najlepszej formie.

Postępy Arthura Cabrala w szwajcarskim futbolu przykuły uwagę czołowych lig. Marcelo Bielsa chciał go ściągnąć do Leeds, a z Bundesligi zainteresowanie wyraziła Hertha Berlin, niemiecki klub myślał o nim już przed rokiem, ostatecznie ze względu na różne okoliczności do transferu nie doszło.

Piłkarz jednak czekał na opuszczenie Bazylei tylko po to, aby kolejnym kierunkiem w jego karierze był klub ze światowego topu. Jego karierę doskonale poprowadził jego agent, Paulo Pitombeira . Triumfował w Cearze (w mieście Fortaleza, w północno-wschodnim regionie kraju), gdzie po znakomitych występach otrzymał status  „Króla Artura” .

[SPORT]

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *