Xavi, za każdym razem, gdy miał okazję to zrobić, dedykował Bardzo czułe słowa Dembélé. Od czasu powrotu na Camp Nou jedną z obsesji trenera jest osiągnięcie, raz na zawsze, że Francuz stanie się jednym z odniesień zespołu. Do dziś kontuzje nie pozwoliły napastnikowi na niezbędną regularność do pełnego wykorzystania swojego potencjału.

Francuz był jednym z nazwisk podkreślonych na czerwono na liście oczekujących rozmów trenera ze swoimi zawodnikami. Szczególnie pragnął prowadzić z nim otwarty i szczery dialog. Od człowieka do człowieka. Xavi zapytał go o jego życie w Barcelonie i jego plany na przyszłość oraz, oczywiście, jak się czuł po kontuzji. Xavi przekazał mu, że dla niego jest kluczowy i niezbędny do odbudowy Barcelony. Obiecał mu, że pokieruje go, aby był najlepszy na swojej pozycji.

Ton rozmowy był szczerym uczuciem ze strony trenera, który zaznaczył się niemal jako osobiste wyzwanie, aby zmusić Dembele do osiągnięcia celów, o których marzył, gdy przybył do Barcelony z Borussii Dortmund. Xavi, ponieważ doświadczył tego w pierwszej osobie z wieloma kolegami z drużyny, wie, że przystosowanie się do tak dużego klubu będąc tak młodym, nie zawsze jest łatwe i wymaga czasu. W tym sensie zachęcał go również do utrzymania zmian wprowadzonych w jego życiu osobistym w celu zapobiegania urazom.

By

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.