W ostatnim czasie z FC Barceloną łączone są coraz to nowsze nazwiska. Prawda jest to, że klub w zimowym okienku transferowym chce sprowadzić napastnika, który pełniłby funkcje typowej dziewiątki.

FC Barcelona koniecznie szuka napastnika, który wypełni lukę po Sergio Aguero, który nie tak dawno dopiero przywitał się z klubem, ale ze względu na problemy z sercem musiał przynajmniej na obecną chwilę odstawić na bok grę w piłkę.

Ferran Torres jest jednym z głównych kandydatów do wzmocnienia FC Barcelony w zimowym okienku transferowym. 21- latek zazwyczaj występuje na pozycji skrzydłowego, jednak gra na “szpicy” nie jest mu obca, ponieważ również i na tej pozycji otrzymuje swoje szanse.

Obecnie serwis transfermarkt wycenia go na 50 mln euro. Barça odbyła już pierwsze rozmowy z angielskim klubem. The Citizens nie biorą pod uwagę krótkoterminowego wypożyczenia, a ich oczekiwania ws. wykupienia piłkarza są większe o 20 mln od wyceny transfermarkt.

W obecnym sezonie Ferran wystąpił w siedmiu spotkaniach. Strzelił w nich trzy bramki i zanotował jedną asystę.

Łakomym kąskiem na rynku transferowym jest również Arthur Cabral. Brazylijski napastnik występujący obecnie w FC Basel nie grzeszący swoją skutecznością, która została zauważona przez topowe kluby w Europie.

Jednym z głównych klubów, które wyraziły zainteresowanie piłkarzem jest właśnie FC Barcelona. Klub jest w stałym kontakcie z FC Basel, Szwajcarzy przystają na ofertę 15 mln euro. Kością niezgody przy możliwej operacji transferowej jest jednak chęć rozbicia tej kwoty przez Barcelonę na 3- letnie raty (co roku po 5 mln euro). Bebbi oczekują jednak od Barçy jednorazowego przelewu, który da zielone światło na transfer.

Arthur jest bardzo dobrze zbudowanym napastnikiem, który bardzo skutecznie walczy w polu karnym przeciwników.

W obecnym sezonie strzelił 23 bramki w 24 meczach.

Kolejnym piłkarzem, którego łączy się z przenosinami na Camp Nou jest Karim Adeyemi. Utalentowany piłkarz Salzburga w obecnym sezonie strzelił 15 bramek w 22 spotkaniach, notując dodatkowo dwie asysty.

Sam zainteresowany niejednokrotnie zaznaczał, że jest wielkim fanem FC Barcelony i chciałby bronić jej barw.

Hiszpańskie media poinformowały dzisiejszego dnia, że Barça złożyła pierwsza oficjalną ofertę w wysokości 40 mln euro.

Piłkarzem interesują się również: Bayern Monachium, Borussia Dortmund, Inter Mediolan i Real Madryt.


Dzisiejszego dnia w mediach pojawiła się również informacja dotycząca Alexa Collado. Były kapitan Barçy B, który pozostał ostatecznie w Barcelonie po fiasku negocjacji z Club Brugge (ciągle trenuje z zespołem, ale nie może być zarejestrowany ze względu na limity płac) zimą ma przenieść się na wypożyczenie do jednego z hiszpańskich klubów.

Xavi nie chce skreślać zawodnika, jednak po połowie roku przerwy od gry w meczu o stawkę chce dać piłkarzowi możliwość wykazania się. Jego dobra postawa może zaowocować powrotem i walkę o swoją przyszłość w Barcelonie.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *