Gala France Football wróciła wczoraj po dwóch latach, cała śmietanka piłkarskiego świata (nie licząc Cristiano Ronaldo) zebrała się w Theatre du Chatelet. Wszelkie dyskusje dotyczyły głównej nagrody, jednak podczas ceremonii rozdano także cztery inne wyróżnienia.

Przed rozpoczęciem gali poznaliśmy wyniki plebiscytu na najlepszego pilkarza świata w 2021 miejsc 30-11. Jedyny gracz Barcelony nominowany do nagrody zajął 24, był to Pedri. Na 17 miejscu uplasował się Luis Suarez, były zawodnik Barcelony. Miejsce przed nim, bo na 16 pozycji uplasował się Neymar, który opuścił klub w 2017.

Później przeszliśmy do nagrody im. Raymonda Kopy, przyznawaną dla najlepszego młodego zawodnika. Laureatem nagrody, bez zaskoczeń okazał się Pedri. Gracz Barcy pokazywał w zeszłym sezonie, iż obok Mbappe, Haalanda czy Chiesy będzie czołową postacią w europejskiej piłce. Pedri podczas swojej przemowy wspomniał o dbaniu o środowisko oraz wybuchu wulkanu Cumbre Vieja na wyspie La Palma.

W kobiecej złotej piłce także bez zaskoczeń. Alexia Putellas jako jedna z pięciu nominowanych zawodniczek Barcelony do złotej pilki wygrała tą nagrodę. Barcelona zdominowała hiszpańskie podwórko i skompletowała potrójną koronę wygrywając w finale ligi mistrzów z Chelsea 4-0. Alexia gra na pozycji pomocnika i zdominowała tamtą pozycje. Miejmy nadzieje, iż to nie ostatnia złota piłka w jej karierze.

No i teraz przejdżmy do całego zamieszania. Robert Lewandowski i Leo Messi – to między nimi miało się to rozegrać. Były pogłoski o Salahu, Benzemie, Jorginho czy nawet Kante, ale to ci dwaj panowie byli faworytami. Nagrodę nieznacznie wygrał Leo Messi kompletując siódmą złotą piłkę. W Polsce pojawiło się ogromne oburzenie dotyczące wyboru najlepszego piłkarza świata. Leo Messi sam powiedział o Robercie, iż w 2020 bezdyskusyjnie powinien dostać złotą piłkę i wygłosił apel dotyczący tego do France Football.

I ja się z nim w stu procentach zgadzam. Jak w tym roku nie za bardzo mnie obchodziło kto dostanie złotą piłkę, ponieważ w mojej opinii oboje na nią zasłużyli i nie powinno być skandalu w przypadku wygranej Lewandowskiego lub Messiego, tak w 2020 Robert został okradziony ze złotej piłki. Zobaczymy jak sprawa dalej się potoczy. Czekamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.