Od ostatniego triumfu w Lidze Mistrzów minęło już bardzo dużo czasu. Barcelona na przestrzeni ostatnich sezonów zdecydowanie grała poniżej oczekiwań w najbardziej prestiżowych rozgrywkach w Europie.

Nie chcemy już wyliczać ilości spotkań w których kompromitowaliśmy się na arenie międzynarodowej. W każdym bądź razie możemy powiedzieć sobie otwarcie że z sezonu na sezon nasz zespół był coraz bardziej martwy, a wszystkie kroki jakie podejmowano można odbierać jako pudrowanie trupa.

Wydaje się, że już w zimowym okienku transferowym dojdzie do pierwszych zmian w zespole. Oczywiście zmiany w drużynie zachodziły również kiedy prowadził ją Ronald Koeman. Niemniej jednak teraz Barcelona ma pozyskać środki, które pozwolą na transfery, a z klubu mają również zniknąć piłkarze, którzy nic nie wnoszą do zespołu.

Hiszpańscy dziennikarze są zgodni, że niemal na pewno w zimowym okienku transferowym do Barcelony dołączy Ferran Torres, który występuje w roli typowej dziewiątki, ale i skrzydłowego.

Co ciekawe dzisiejsza prasa podaje, że Ter Stegen, Frenkie de Jong i Sergiño Dest zostali wystawieni na sprzedaż. Ter Stegen popełnia niesamowitą ilość błędów, Frenkie jest niewidoczny w pomocy, zaś Dest jest wszędzie, a nie ma go nigdzie. Patrząc na wczorajsze spotkanie to trójka piłkarzy, która powinna tworzyć szkielet tego zespołu zagrała zdecydowanie bardzo poniżej oczekiwań.

Barça potrzebuje transferów, solidnego środka, szybkich skrzydeł i typowej dziewiątki, na uwadze należy mieć jednak sytuację finansową klubu oraz czas, który nowy trener potrzebuje na odbudowanie tego zespołu od zera, a nie ratowania go pół środkami.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.