FC Barcelona w meczu 17 kolejki La Liga zremisowała na wyjeździe z Osasuną Pampeluna 2:2. Niestety podopiecznym Xaviego Hernandeza nie udało się dowieźć zwycięstwa do końca spotkania, bramkę dającą remis gospodarzom strzelił w 86 minucie Avilla.

Prowadzenie w 12 minucie objęła FC Barcelona, Nico wykorzystał świetne podanie od Nico i pokonał świetnym strzałem Herrerę. Barca nie mogła długo cieszyć się prowadzeniem, ponieważ już w 14 minucie odpowidzieła Osasuna. Gospodarze zdobyli bramkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, strzelcem bramki był David Garcia.

Bardzo aktywny dziś był dziś Abde, jednak niejednokrotnie naszym ofensywnym piłkarzom brakowało zrozumienia w polu karnym Osasuny.

Barcelonie udało się wyjść na prowadzenie kilka chwil po rozpoczęciu drugiej połowy, w całym kontrataku doszło do kontrowersji, ponieważ piłka przy wybiciu z pola karnego Blaugrany trąciła w rękę Busquetsa, Barcelona ruszyła z szybkim atakiem, któy ostatecznie wykończył Ez Abde strzelając bramkę na 1:2.

W 81. minucie na placu gry pojawił się Coutinho, który zmienił Ousmane’a Dembele, który złapał się za mięsień (kontuzja). W 86 minucie gospodarzom udało się strzelić bramkę na 2:2, Avilla mocnym strzałem pokonał Ter Stegena i wprowadził w szał radości kibiców zgromadzonych dzisiejszego dnia na El Sadar.

Osasuna: Sergio Herrera; Nacho Vidal (min. 74, Cote), Unai García, David García, Juan Cruz, Manu Sánchez (min. 73, Roberto Torres); Barja (min. 68, Avila), Torró, Moncayola, Rubén García (min. 68, Brasanac) i Kike García (min. 68, Budimir).

FC Barcelona: Ter Stegen; Araujo, Piqué, Umtiti; Busquets, Frenkie, Gavi, Nico (min. 73, Mingueza); Abde (min. 90+2, Jutgla), Luuk, Dembélé.