Były środkowy obrońca Barçy – Lilian Thuram , w wywiadzie dla L’Équipe opowiedział o swojej karierze sportowej, opowiadając również anegdotę z czasów spędzonych w Barcelonie.

Zapytany o piłkarza, z którym najbardziej lubił wychodzić wieczorami, Francuz nie chciał zdradzić nazwiska, ale opowiedział, co wydarzyło się w Barcelonie z jednym z jego kolegów z drużyny: „W Barcelonie ​gracz, którego nazwiska nie podam zbyt często nie był w stanie trenować. Niejednokrotnie byliśmy w stanie zweryfikować, że nie był w dobrym stanie. Zamykali go w gabinecie do masażu spać. Dla nas zawodników, którzy trenowaliśmy było to niezrozumiałe”.

Thuram bardzo dobrze wspomina Zinedine Zidane’a „Kiedy spotkałem go po raz pierwszy w drużynie narodowej, miał 17 i pół roku. Później śledziłem jego rozwój, we Włoszech stał się znakomitym piłkarzem. Nie lubiłem ludzi, którzy myśleli, że jest po prostu utalentowany i utalentowany… Zidane był przede wszystkim ciężko pracującym, niezwykle rygorystycznym piłkarzem, który miał również silny charakter” .

[SPORT]

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.