Xavi Hernandez pojawił się dzisiejszego dnia na konferencji prasowej przed wtorkowym spotkaniem z Boca Juniors.

„Dla nas to zaszczyt móc być tutaj, reprezentując Barçę i składając hołd jednemu z najwspanialszych piłkarzy w historii, który poruszył nas wszystkich. Był niesamowitym graczem ”, Xavi zapewniał że „to przyjemność i przywilej być tutaj ponieważ za każdym razem, gdy się tu pojawiałem traktowano mnie bardzo dobrze ”.

Trener Barcelony dodał, że pomimo rozczarowującego remisu w Pampelunie z Osasuną, „postaramy się dać naszą najlepszą wersję, będzie to test dla graczy, którzy nie grają regularnie. Chcemy pokazać naszą najlepszą twarz ”.

Xavi przyznał, że mecz “nie sprzyja nam jeśli chodzi o taką podróż ale jest to decyzja klubu, który już wcześniej uzgodnił ten wyjazd”. W każdym razie sternik Barçy zapewnił, że uczestnictwo w hołdzie Maradonie jest przywilejem dla klubu, ponieważ „był zawodnikiem, który poruszył wszystkich fanów piłki nożnej, którzy nadal oglądają jego wspaniałą grę na video”.

“Zarządzamy minutami”


Odnosząc się do meczu z Boca Juniors dodał, że „będzie to dla nas wymagający przeciwnik, pomio faktu, że dzieli nas do tego meczu dwa dni od ostatniego to postaramy się jak najlepiej zarządzać minutami. Będziemy również testować graczy na różnych pozycjach, sprawdzimy kilka elementów, ale najważniejsze będzie zarządzanie obciążeniem fizycznym ”.

Egarense wyznał, że nie ma magicznej formuły na wyjście z depresyjnego stanu, w jakim jest obcnie Barça, ale celem numer jeden jest „zmienić dynamikę na taką, jaka aby powrócić do dobrych wyników, do radości… Musimy się odbudować, wygrywać i zakończyć rok w najlepszy możliwy sposób ”.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.