FC Barcelona punktualnie o 18:00 będę rok rozegra towarzyskie spotkanie z Boca Juniors w ramach turnieju Maradona Cup.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że FC Barcelona za udział w dzisiejszym spotkaniu otrzyma od organizatorów całego wydarzenia około 2 mln euro.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej Xavi Hernandez zaznaczył, że w starciu z Boca Juniors będzie odpowiednio rozdzielał minuty, aby nie przemęczać zespołu. Barça skupia się na pozostałych ważnych dla niej rozgrywkach, a ciągle napotyka się na niepowodzenia na ligowym podwórku.

W pierwszej kolejności szansę gry mają otrzymać piłkarze, którzy grają najmniej. Szansę ponownego debiutu w barwach FC Barcelony otrzyma Dani Alves.

Brazylijczyk bardzo cieszy się z możliwości ponownej gry w Barcelonie i kolejny raz podczas swojej wypowiedzi zaznaczył jak ważne jest reprezentowanie barw katalońskiego klubu.

Co możemy napisać o Boca Juniors?

W obecnym sezonie po rozegraniu 25 spotkań nasz dzisiejszy przeciwnik zajmuje czwartą pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 41 punktów. Przed Boca wyżej plasują się odpowiednio: Talleras, Defensa y Justica i River Plate.

Trenerem zespołu jest Sebastian Battaglia, który prowadzi Los Xeneizes od 17 lipca obecnego roku. Obecna umowa szkoleniowca jest ważna do końca roku.

W sezonie 2021/22 najskuteczniejszym piłkarzem jest Luiz Vazquez – 7 bramek.

Spotkanie FC Barcelony z Boca Juniors nie jest przypadkowe. Diego Armando Maradona miał okazję występować w obu klubach i to właśnie z argentyńskiego klubu trafił do FC Barcelony.

Maradona grał w Boca Juniors w latach 1981/1982, zdobywając mistrzostwo Argentyny oraz tuż przed zakończeniem kariery – 1995/1997.

Ostatni raz oba zespoły miały okazję zmierzyć się ze sobą 15 sierpnia 2018 roku w meczu o Puchar Gampera. Barça pokonała wówczas zespół z Argentyny 3:0 po bramkach: Malcoma, Messi, Rafinha.

Spotkanie będzie można obejrzeć w Barça TV, ale i również za pośrednictwem klubowego serwisu streamingowego Barça TV+.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.