Prawdą jest to że FC Barcelona jeśli chce myśleć o zakupie nowych zawodników w zimowym okienku transferowym musi pożegnać się również z niektórymi obecnymi piłkarzami.

Zarząd klubu po negocjacjach ze sztabem szkoleniowym ustalił nazwiska zawodników którym już w zimowym okienku transferowym klub będzie chciał podziękować za współpracę.

Pierwszym zawodnikiem, z którym Barça chce zakończyć współpracę jest Luuk de Jong. Piłkarz jest obecnie wypożyczony do nas z Sevilli. Klub z Ramon Sanchez Pizjuan nie zamierza jednak sprowadzać go ponownie dlatego sam piłkarz jak i Barça muszą znaleźć dla niego nowe otoczenie. Zainteresowanie piłkarzem wyraża jednak Fenerbache.

Sergino Dest to piłkarz który przybył do Barcelony i miał zapewnić nam kibicom w końcu dobrego prawego obrońcę który również charakteryzuje się dobrą grą na skrzydle. Jasno jednak możemy stwierdzić, że reprezentant USA znacząco przygasł i jego gra jest bardzo daleka od pokładanych w nim nadziei, co więcej, piłkarz w ogóle nie robi kroku naprzód jeśli chodzi o swoją dyspozycję. Barça chce sprzedać go już w zimie przy dobrej ofercie.

Samuel Umtiti w ostatnim czasie otrzymał szansę od Xaviego Hernandeza i rozegrał naprawdę poprawny mecz w Pampelunie. Barcelona ma jednak wystarczającą ilość środkowych obrońców którzy mimo wszystko są wyżej w hierarchii od Francuza. Portugalskie media rozpisują się o tym że Benfica jest ponownie nim zainteresowana.

Philippe Coutinho jest piłkarzem, który zupełnie nie odnalazł się na Camp Nou i tego nie trzeba w żaden sposób szczególny wyjaśniać kibicom Barcelony. To właśnie brazylijczyk pobiera największą pensję w klubie. Dla klubu będzie to jednak najtrudniejsze zadanie jeśli chodzi o jakąkolwiek sprzedaż ze względu na jego wysoką pensję.

[Twitter/ własne]

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.