Dziś o godzinie 12:00 odbyła się konferencja prasowa z udziałem Sergio Agüero. Na niej Argentyńczyk ogłosił koniec swojej kariery.

Sergio Agüero przybył do Barcelony latem, jednak zdołał rozegrać w jej barwach tylko pięć meczów i strzelić jednego gola. Najpierw wypadł na gry z powodu kontuzji łydki, a później wyszły na jaw jego kłopoty kardiologiczne, które sprawiły, że napastnik zdecydował się na zakończenie kariery.

Przebieg konferencji

Sergio Agüero wszedł na scenę ze łzami w oczach, po czym powiedział – „Ta konferencja jest zorganizowana, aby zakomunikować, że podjąłem decyzję o zakończeniu kariery.”

„To bardzo ciężkie chwile, ale jestem pewien słuszności swojej decyzji. Zdrowie jest najważniejsze. Dziesięć dni temu podjąłem decyzję na podstawie opinii lekarzy. Zrobiłem wszystko, co możliwe, aby sprawdzić, czy jest jakaś nadzieja, ale nie było jej zbyt wiele.”

„Jestem bardzo dumny z mojej kariery. Zawsze marzyłem o grze w piłkę, nigdy nie myślałem, że przyjadę do Europy. Dziękuję Independiente za wyszkolenie, Atlético, że na mnie postawiło, gdy miałem 18 lat. Ludziom z City, którzy wiedzą, co do nich czuję. Ludziom z Barcelony, którzy się ze mną skontaktowali. Przybyłem do wspaniałego klubu, który świetnie mnie traktował i argentyńskiej drużynie, którą kocham najbardziej.”

„Myślę, że zrobiłem co w mojej mocy, żeby pomóc wygrywać. Odchodzę z podniesioną głową i bardzo szczęśliwy. Nie wiem, co mnie czeka w dalszym życiu, ale mam ludzi, którzy mnie kochają i życzą mi jak najlepiej. Dziękuję wszystkim kibicom klubów, dla których grałem i zapamiętam wszystkie piękne rzeczy, jakie przeżyłem.”

Laporta: „Jestem obok ciebie, podobnie jak przedstawiciele innych twoich drużyn. Podjąłeś właściwą decyzję i masz nasze wsparcie. Byłeś światowej sławy zawodnikiem, urodzonym strzelcem. Zostawiłeś wielką spuściznę dzięki swojemu talentowi, sposobowi bycia. Życzymy ci wszystkiego najlepszego.”

Agüero: „Dziękuję Bogu, że przydarzyło mi się to teraz, a nie wcześniej. Jestem szczęśliwy z powodu mojej kariery. Zawsze chce się wygrywać jak najwięcej, ale jestem bardzo zadowolony z trofeów, po które sięgnąłem. Myślę, że zrobiłem wszystko co najlepsze dla siebie i dla klubu.”

„Teraz jestem spokojny, nie będę nic robił przez jakiś czas. Spróbuję być szczęśliwy poza futbolem, cieszyć się chwilami, których wiele tracimy jako piłkarze. Wiele osób twierdzi, że bycie zawodnikiem jest proste, ale mogę zapewnić, że tak nie jest. W przyszłości na pewno będę związany z piłką nożną i cieszył się życiem.”

Zakończenie konferencji

Na sam koniec konferencji wykonano pamiątkowe fotografie z udziałem m. in. Guardioli, Xaviego i Busquetsa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.