Sergio Aguero latem 2021 roku stał się piłkarzem FC Barcelony na zasadzie wolnego transferu. Ronald Koeman nie do końca chciał w swoim zespole byłego piłkarza Manchesteru City, prezydent klubu postawił jednak na swoim i sprowadził 32- latka.

Na oficjalny debiut w barwach FC Barcelony musieliśmy poczekać do 17 października (ze względu na wcześniejszą kontuzję). Barca pokonała wówczas Valencię 3:1, Sergio Aguero wszedł na murawę w 87. minucie gry zastępując Sergino Desta.

Trzy dni później w meczu Ligi Mistrzów Argentyńczyk miał okazję reprezentować Blaugranę w najbardziej prestiżowych rozgrywkach w Europie i zagrał 20 minut przeciwko Dynamo Kijów.

Sergio Aguero w kolejnym meczu rozgrywanym w ramach rozgrywek na La Liga pojawił się w końcówce meczu z Realem Madryt zdobywając dla swojego zespołu honorową bramkę i jak się później okazało ostatnią.

Jego licznik występów zamknęły mecze z Rayo (90 minut) i Deportivo Alves (41 minut) kiedy ze względu na problemy z oddychaniem musiał opuścić murawę.