Przyszłość Sergiego Roberto nadal nie została wyjaśniona. Piłkarzowi latem przyszłego roku wygaśnie kontrakt z klubem, a kolejne rozmowy ws. ewentualnego kontraktu utknęły w martwym punkcie.

1 stycznia Sergi będzie miał wolną rękę do negocjacji z innymi klubami. W obecnej chwili obie strony zakładają, że wszystkie scenariusze dotyczące przyszłości są możliwe. Nic nie jest wykluczone.

Jeszcze kilka miesięcy temu Roberto jako jeden z kapitanów informował, że zgodzi się na obniżkę wynagrodzenia, aby wspomóc klub w ciężkiej sytuacji. Piłkarz dzięki obniżce wynagrodzenia miał otrzymać nowy kontrakt, ale ostatecznie rozmowy zostały przerwane ze względu na “niezadowalającą” sumę wynagrodzenia.

Klub chce za wszelką cenę zatrzymać piłkarza w swojej kadrze aby w czerwcu nie odszedł za darmo. Klub podejmie jeszcze jedną próbę negocjacji ze względu na fakt że Xavi chce mieć go w swoim zespole.

Sergi Roberto obecnie dochodzi do siebie po operacji mięśnia prostego uda w prawej nodze, wychowanek zawsze wyrażał chęć kontynuowania gry na Camp Nou i obniżenia swojego wynagrodzenia. Od 1 stycznia usłyszy jednak inne propozycje. W lutym kończy 30 lat i przed nim jeszcze kilka lat futbolu na najwyższym poziomie.

Po przeprowadzonej operacji piłkarz będzie pauzował, aż do kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.