FC Barcelona, po fatalnej serii trzech meczy bez zwycięstwa dostaje szansę na rehabilitacje i zdobycz pełnej puli punktów.

Zwycięstwo w tym meczu grając u siebie, z kibicami jest obowiązkiem jaki należy do drużyny Xavi’ego. Bilans spotkań między obiema drużynami jest bardzo obiecujący i pokazuje dominacje klubu z Katalonii. Rozegrane 44 mecze, wygrane 24 z nich, zremisowane 12, natomiast 8 wygranych klubu Elche CF.

Statystyka goli strzelonych do goli straconych jest: 83 gole strzelone, 32 bramki stracone. Drużyna Elche znajduje się na 16 miejscu w tabeli z dorobkiem 15 punktów oraz z rozegranymi 17 meczami. Barcelona mając jeden mecz rozegrany mniej plasuje się na niechlubnym 8 miejscu z dorobkiem 24 punktów.

Powód, który musi pokazać zawodnikom, że mecz rozgrywany jutro (18.12.2021) jest obowiązkową zdobyczą 3 punktów to fakt, że Wartość Frenkiego de Jonga (90 mln) jest niespełna dwukrotnie większa niż wartość rynkowa całej drużyny Elche (47,10 mln).

Czy drużyna z Katalonii prowadzona przez Hiszpańską legendę Xavi’ego jest wstanie wygrać jutrzejszy mecz i pokazać się przede wszystkim z dobrej formy i zaangażowania w grę.

Smucić może lista kontuzjowanych w szeregach Blaugrany Gerard Pique (Zawieszenie za żółte kartki),  Martin Braithwaite (Uraz kolana), Pedri (Uraz mięśnia), Ansu Fati (Uraz uda), Memphis Depay (Uraz uda), Sergi Roberto (Uraz mięśnia).

Jak to będzie wyglądało, czy będziemy mieli powód do dumy, czy może będziemy świadkami słabej gry i braku zaangażowania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.