Obszerny zapis piątkowej konferencji prasowej Xaviego Hernándeza przed sobotnim meczem z Elche.

Linares

“To spotkanie będzie wiele nas kosztowalo ponieważ zostanie rozegrany tylko jeden mecz i to na wyjeździe.. Barça B tam wygrała i mamy przygotowany raport.”

Styczniowe okienko

“Czeka nas wiele do poprawy od dynamiki, grę pozycyjną, ale i obronę… To wszystko wymaga czasu, minął miesiąc od mojego przyjazdu, wiele musi się zmienić… Wszystko wymaga czasu. Trzeba wzmocnić zespół, to bardzo ważna kwestia. Wzmocnienia najbardziej potrzebne są w ataku.”

Wspomnienia pracy z Rijkaardem

“Byliśmy w trudnej sytuacji i wierzyliśmy w to, co robimy. Przeżyłem to i musimy dalej wierzyć i pracować”.

Ter Stegen

“Nadal jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie, ale istnieje “zmienność”, pewność siebie. Kiedy nadejdą wyniki, gracz poprawi pewność siebie. Wszystko opiera się na wynikach.”

De Jong

“Bardzo mu pomagamy i wszystkim innym. Wykonujemy indywidualną pracę. Kiedy wynik nie jest dobry, pojawia się też czynnik psychologiczny”.

Odejścia

“Patrzymy na wszystkie możliwości. Kiedy mówimy o wzmocnieniu zespołu, prawdopodobnie będą też odejścia. Teraz nie jest to główny problem. Martwimy się o Elche, Sevillę… nie możemy oddać więcej punktów”.

Jutglà lub Luuk

“Ferran to kolejna z możliwości, zagrał ostatnio bardzo dobrze. Młodzi robią różnicę, dużo wnosząc… Nie brakuje nam celów.”

Projekt

Wierzę w to, co robimy, zawodnicy wierzą w to, co im przekazujemy, ale to kwestia cierpliwości i czasu. Bardzo jasno wyrażam swoje zdanie i przekazałem prezydentowi i Mateu to, czego potrzebujemy w skrócie.”

Słowa Tebasa o Haalandzie

“W tej chwili mamy trudną sytuację ekonomiczną. Musimy być realistami i myśleć, że nie będzie łatwo wzmocnić zespół. Jest problem z limitami pensji. Zobaczymy, co się stanie i jeśli chodzi o nazwiska także. W przypadku, gdy nie wiem nic o Haalandzie wszyscy, z Tebasem jako pierwsi byliby zainteresowani jego występem w LaLiga, nie mówię, że w Barcelonie.”

Tytuły

“musimy być realistami, mamy możliwość wygrywania tytułów. Nie możemy wykluczyć nawet wygrania LaLigi, ponieważ widziałem je we wszystkich kolorach. Musimy walczyć o tytuły. Jestem pozytywny i realistyczny.”

Liga

“To jest to, co naznacza uczucia zespołu. Trzeba dalej pracować i wierzyć w to, co robimy, czyli we właściwy sposób. Potem walczyć o Puchar, Superpuchar i rozwijać się. ”

Umtiti

“Jest gotowy do rozegrania wielu spotkań. Potrzebujemy wszystkich graczy. Lenglet, Eric, Umtiti… muszą być przygotowani kiedy zespół ich potrzebuje. Eric będzie dla nas ważny.”

Mecze i transfery

“Ten mecz i wtorkowy mecz w Sewilli to nasza rzeczywistość, nasz teraźniejszość. Nie możemy myśleć o kontuzjowanych. Mam nadzieję, że w drużynie nastąpią zmiany. Transfery muszą być przemyślane.”

Zwycięstwa

“Drużyna potrzebuje zwycięstw. Pracujemy bardzo dobrze, trening zakończyliśmy szczęśliwie. Zaangażowanie jest niekwestionowane, ale teraz potrzebujemy zwycięstwa, aby w jakikolwiek sposób zmienić dynamikę. Powalczymy o 6 punktów.”

Dembélé

“Rozmawiałem z nim wczoraj i jestem pozytywnie nastawiony. Jest szczęśliwy, chce kontynuować grę w klubie i jest to kwestia osiągnięcia porozumienia między agentem, a klubem. Jest szczęśliwy, zadowolony, gra dobrze, brakuje mu bramek, ale wiele daje drużynie”

Rywal

“Jutro rozegrany ważny mecz, powalczymy o trzy bardzo ważne punkty, to ostatni mecz na Camp Nou w tym roku. To dobry czas, aby zrobić krok do przodu.”

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.