Popis młodości, popis zaangażowania, popis Gaviego, popis La Masii. Podsumowanie meczu Barca 3-2 Elche.

Mecz ten dostarczył kibicowi wielu wahań emocji, na początku 4′ nie uznana bramka Jutgli, następnie precyzyjny strzał Ferrana Jutgli po rzucie rożnych wyprowadził zespół Xavi’ego na prowadzeni. Piękna akcja indywidualna Gaviego wraz z dokładnym uderzeniem, który został zamieniony na bramkę, naznaczyła nam dominacja Dumy Katalonii w meczu przeciwko Elche.

Początek drugiej połowy, po pięknej pierwszej, nie dał nam powodów do zadowolenia, przez pierwsze 10 minut oddaliśmy jeden strzał a Elche oddało ich trzy, co już powinno dać zawodnikom powód do większego zaangażowania. W 62 minucie Elche dało sobie szanse i nadzieje na wygraną po mocnym strzale Morente, 90 sekund później 63′ po dośrodkowaniu Elche wyrównało i mieliśmy wynik 2-2.

85′ Nico po asyście MVP tego meczu Gavi’ego dał nam wygraną i cenne, najcenniejsze 3 punkty i kto wie, może odblokowanie i szanse na patrzenie z optymizmem na mecz wtorkowy z Sevilla.

Cieszyć się możemy, że młodość gra, młodość daje nadzieje, daje wiarę na lepsze kolejne lata, cierpliwość, praca oraz zaangażowanie powinno być priorytetem naszych zawodników by grać aby wygrywać.

FC Barcelona: Ter Stegen, Éric García, Araujo, Lenglet, Jordi Alba, Busquets, Frenkie de Jong, Gavi, Dembélé, Abde, Jutgla.

Rezerwowi: Riqui Puig, Neto, Coutinho, Luuk de Jong, Mingueza, Umtiti, Iñaki Peña, Nico, Balde, Álvaro Sanz, Guillem.

Elche CF: Edgar Badia, Palacios, Roco, González, Mojica, Josan, Marcone, Mascarell, Fidel, Lucas Pérez, Lucas Boye.

Rezerwowi: Werner, Gumbau, Carrillo, Raúl Guti, Pere Milla, Tete Morente, Pastore, Barragan, Piatti, Josema, John, Jony Alamo.