Kierownictwo sportowe, na którego czele stoi Mateu Alemany’ego dokładnie zna życzenia Xaviego Hernándeza, dotyczące wzmocnienia zespołu w zimowym okienku transferowym.

Życzeniem szkoleniowca jest pozyskanie zawodnika o profilu typowej 9. Ze względu na liczne kontuzje trener obecnie w lini ataku daje szansę gry młodym bardzo perspektywicznym piłkarzom takim jak: Ez Abde i Ferran Jutglà.

Ten ostatni ma za sobą bardzo udany tydzień, ponieważ strzelił dwie bramki (Boca Juniors, Elche CF).

Mateu Alemany poszukuje graczy, którzy mogą zaspokoić oczekiwania Xaviego. Ferran Torres jest bardzo kosztowną operacją i chociaż wszystko jest jeszcze otwarte, rozważane są również inne możliwości, szczególnie jeśli chodzi o typowych środkowych napastników. Cavani jest w tym przypadku numerem jeden. Mateu Alemany w tym przypadku prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy.

Choć sprawa jest zaawansowana, wszystko rozstrzygnie się na zaplanowanym na najbliższe dni spotkaniu z Manchesterem United. Ponadto dyrekcja sportowa czeka na powrót Cavaniego po kontuzji ścięgna Achillesa, która wykluczyła go z gry 2 listopada. Przed podjęciem ostatecznej decyzji ws. transferu przedstawiciele chcą jeszcze zobaczyć piłkarza jak prezentuje się na murawie po powrocie z kontuzji.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.