Pomocnik FC Barcelony, Sergio Busquets , odniósł 459 oficjalnych zwycięstw w barwach FC Barcelony i zrównał się w tej statystyce Andrésowi Inieście, który wspiął się na podium obok Leo Messiego (542) i Xaviego Hernándeza (476).

Kapitan, który jest ważnym zawodnikiem Xaviego w linii pomocy Barçy , jest również czwartym zawodnikiem, który najczęściej nosił opaskę kapitana Barçy, a miało to miejsce w 652 oficjalnych meczach, tuż za Leo Messim (778), Xavim Hernándezem (767). ) i Andrésem Iniesta (674).

Sergio strzelił w sumie 16 bramek , zaliczył 41 asyst i zdobył osiem tytułów ligowych, siedem Pucharów Króla, trzykrotnie Ligę Mistrzów, osiem Superpucharów Hiszpanii, trzy Superpuchary Europy i trzy Klubowe Mistrzostwa Świata, a w reprezentacji Hiszpani jeden Mistrzostwo Europy i Mistrzostwo Świata.

Historyczny zawodnik LaLigi

Busquets jest również jednym z najbardziej historycznych graczy w LaLiga: jest częścią 30 najlepszych graczy, którzy rozegrali najwięcej meczów w rozgrywkach. Jego kolejnym pilkarzem w drodze do pokonania w tej statystyce jest Ismael Urzaiz.

Inni zawodnicy Barçy, którzy pojawiają się w tym rankingu to: Andoni Zubizarreta (620), Eusebio (543), Leo Messi (520), Xavi Hernández (505), Miquel Soler (504), José Maro Bakero (484), Txiki Begiristain ( 452), Quini (448) lub Andrés Iniesta (442) .

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.