Sezon 2021/22 to sezon w którym może i w Barcelonie nie jesteśmy świadkami “festiwalu fajerwerków”, jednak co rusz kolejny młody zawodnik wchodzący do pierwszego pozostawia po sobie bardzo dobre wrażenie, nie inaczej jest w przypadku Ferrana Jutgli.

Kim jest Ferran Jutglà?

22- letni piłkarz urodził się 1 litego 1999 roku w Sant Julià de Vilatorta.

Swoje pierwsze kroki jako bardzo młody piłkarz rozpoczynał w klubie ze swojego rodzinnego miasta, następnie miał jeszcze krótki epizod w szkółce Vic Riuprimer skąd trafił do Espanyolu Barcelona.

W zespołach młodzieżowych naszego rywala zza miedzy spędził trzy lata po czym kolejne trzy sezony spędził w czterech innych klubach: Vic, Unifikacja Bellvitge, Sant Andrea, Valencia.

18 lipca 2018 r. Jutglà wrócił do Espanyolu, ale została natychmiast wypożyczony do Sant Andrea, gdzie w ośmiu spotkaniach strzelił jedną bramkę. Po powrocie do Espanyolu w zespole rezerw rozegrał 52 mecze, a na swoim koncie zgromadził 12 bramek.

Piłkarz pomimo regularnych występów podjął decyzję, że nie przedłużył wygasającego 30. czerwca 2021 roku kontraktu z Espanyolem. Barça wykorzystała fakt, że piłkarz jest wolny i przedstawiła mu propozycję kontraktu.

Transfer i początki w Barcelonie

22 czerwca 2021 roku, zaledwie kilka godzin po ogłoszeniu swojego odejścia z Espanyolu, Jutglà podpisał roczny kontrakt z FC Barcelona.

Jego transfer był przeprowadzony z myślą wzmocnienia zespołu rezerw. W zespole rezerw zadebiutował 28 sierpnia w zremisowanym 1-1 domowym meczu z Algeciras CF.

Jutglà strzelił swojego pierwszego gola dla rezerw 24. września 2021 r., zdobywając drugą bramkę swojej drużyny w wygranym 2:1 u siebie meczu z Real Balompédica Linense .

Ferran zadebiutował w pierwszej drużynie wchodząc na ostatnią minutę meczu z Osasuną. We wtorek 14. grudnia piłkarz otrzymał więcej czasu na grę w meczu z Boca Juniors w ramach turnieju Maradona Cup. Młody zawodnik wpisał się w tym starciu na listę strzelców.

W minioną sobotę bardzo dobra dyspozycja Jutgli została doceniona przez trenera. Ferran wyszedł od pierwszej minuty w meczu z Elche, gdzie miał okazję strzelić swoją pierwszą bramkę w tych rozgrywkach.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.