FC Barcelona zremisowała w dzisiejszym spotkaniu na Ramon Sanchez Pizjuan 1:1 z Sevillą FC. Bramkę dla FC Barcelony zdobył Ronald Araujo.

Zapewne przed rozpoczęciem tego spotkania większość z nas wzięłaby w ciemno taki wynik jednak z przebiegu meczu i faktu, że Sevilla przez około 30 minut grała w osłabieniu pozostaje pewnien niedosyt.

w 32. minucie spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie po bramce Papu Gomeza i była to bramka, którą straciliśmy po stałym fragmencie gry. Jeszcze przed przerwą udało nam się wyrównać, kiedy dośrodkowanie z rzutu rożnego do bramki skierował Ronald Araujo.

Bardzo aktywny w dzisiejszym spotkaniu był Ousmane Dembele, który w drugiej połowie był bardzo bliski strzelenia bramki, jednak piłka po jego strzale ostatecznie odbiła się od słupka bramki gospodarzy. Francuz był bardzo aktywny i przy posiadaniu w dzisiejszym meczu doświadczonej ”dziewiątki” Barcelona mogłaby zdecydowanie więcej uzyskać w grze ofensywnej.

Kilka chwil wcześniej bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne skierował Ez Abde, jednak Gavi oddał nieczysty strzał głową, a była to bardzo klarowna okazja na wyjście na prowadzenie.

Barcelona: Ter Stegen, Piqué, Araujo, Éric García (min. 72, Lenglet), Jordi Alba, Busquets, Frenkie de Jong (min. 85, Luuk de Jong), Gavi, Abde, Dembélé, Jutglà (min. 73, Nico).

Sevilla: Bono, Koundé, Diego Carlos, Rekik, Fernando, Delaney (min. 86, Agustínsson), Jordan, Rakitić (min. 70, Gudelj), Ocampos (min. 90+2, Valentino), Papu Gómez (min. 86, Juanlu), Rafa Mir (min. 70, En-Nesyri).