Javier Tebas kolejny raz postanowił odnieść się do sytuacji finansowej klubu i tego na jakie transfery Barcelona może sobie pozwolić.

“On doskonale wie co musi zrobić, zresztą już mu to mówiłem. Zdaje sobie sprawę że skomplikowanej sytuacji FC Barcelony i wie, że czeka go wiele pracy. Klub musi sprzedać kilku piłkarzy, ważny jest temat aktywów, to nie jest dla klubu łatwy czas.” – powiedział.

“Barça ma duży problem z limitem wynagrodzeń, jest on znacznie zmniejszony przez starty, które wyniosły w ostatnim czasie 487 mln euro. W tej sytuacji klub musi stosować się do dużych oszczędności przed rejestracją nowych pilkarzy.” – wyjaśnił.

“Wszystko zależy od transferów z i do klubu. Jeśli Barcelonie uda się sprzedać takich piłkarzy jak Umtiti i Coutinho na pewno będzie im łatwiej dokonać rejestracji nowych zawodników. Jeśli Barça chce pozyskać piłkarza pokroju Haalanda nie może dokonywać ruchów tzw. “reguły 1/4”

“Zaskoczyło mnie latem to, że Barvelona zmieniła swoją decyzję ws. CVC. Według mnie klub nie dokonał odpowiedniej analizy. Ta umowa pomogłaby w znacznym stopniu polepszyć finanse klubu. Nie rozumiem tego. Zwracam się z prośbą do dyrekcji klubu aby jak najszybciej poprawiła sytuację, ponieważ LaLiga potrzebuje silnej Barcelony – zakończył.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.